Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit mondjak a dokinak hogy ki...

Mit mondjak a dokinak hogy ki írjon táppénzre? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom, csak ki vagyok már bukva, folyamatos 3 műszakozok heti 1 szabadnappal, monoton és unalmas gyári melót végzek, még az is meg van tiltva hogy beszélgessünk egymással, ha beszélgetünk munka közben és meglátja a műszakvezető szól érte....

Szóval most hogy itt az infulenza szezon meg a koronavírus hiszti kihasználnám a helyzetet hogy pihenjek mondjuk 4-5 napot.


Arra gondoltam hogy felhívnám a dokim és megmondanám neki hogy hasmenésem van meg rossz a közérzetem, de nem akarok elmenni a rendelőbe mert félek a koronavírustól és nem akarok beteg emberek közé menni .

Szerintetek inkább menjek be személyesen? Esetleg mást kamuzzak?


Azt tudni kell a dokiról hogy nem szeret táppénzt adni, és nem könnyű átverni ilyesmivel.



2020. márc. 13. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld be... de telefonra szerintem nem ad táppénzt.


Mondjuk a korona most spéci eset. Teljesen be vannak parázva a háziorvosok, joggal.

2020. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Akár ki is írhat, de mi lesz utána?

Minden héten táppénzen leszel pár napot, mert nem tetszik a meló?

Inkább válts munkahelyet.

2020. márc. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Nem kockáztatnám. Még a végén kiküldi hozzád a mentőt, aztán mehetsz karanténba, tesztek sorozata...

Bemondásra meg nem ír táppénzre ezek nélkül. Jelen helyzetben főleg! Szerintem is keress más munkahelyet, ha ennyire belefáradtál, de ne kamuzz, mert a végén te húzod a rövidebbet. Viszik az embereket, ha gyanús tünetei vannak. Nem hiszem,hogy ez hiányzik neked most.

2020. márc. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Dehogy küldi 😃 hányós fosós nem covid.


Már most nem bírják a karanténozást. Minden ismerősömet hazaküldtek teszt nélkül még ha gyanús esetek is.


Kórházi karantén kb már be is végzett.

2020. márc. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a "válts munkahelyet" itt a környéken (Dél Baranya) nem így működik. Kb minden munkahely ilyen, mert tudják hogy szarér hugyér kidolgozod a beled mivel akkora a szegénység meg a munkanélküliség.
2020. márc. 13. 19:21
 6/8 anonim ***** válasza:
De, tudom. Ezért is költöztem el (majdem onnan, Tolnából).
2020. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én elmondanám neki az igazat. Voltam már hasonló helyzetben. Mond neki, hogy kimerűltél, fáradt vagy, ki égtél. Szükséged van némi pihenésre, különben megbetegít a dolog. Ne félj elmenni a rendelőbe, biztosan ki fog írni.
2020. márc. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Én is elköltöznék ha engednék az anyagi kereteim. Csak éppen az én fizetésemből ilyesmire spórolni kb lehetetlen, a családomtól pedig nem számíthatok anyagi támogatásra. Hitel meg ki van zárva. Kezdem azt gondolni hogy az ilyen cégek dirket ezért (is) fizetnek így, hogy ne tudj elmenni.
2020. márc. 14. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!