Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Denaturált szeszből készíthető...

Denaturált szeszből készíthető házi kézfertőtlenítő?

Figyelt kérdés

Drogériákban, üzletekben készlethiány van a kézfertőtlenítőkből. Tudom, hogy szappanos kézmosással is elérhető a hatás, viszont ez nem megoldható, ha pl. utazok.


Van itthon Alkonek nevű készítmény, ennek összetevői:

Etanol 97,6-98%

Metil-etil-keton 1-1,2%

Izopropil-alkohol 1-1,2%


Ezek közül az etanollal és az izopropil-alkohollal nincs gond, viszont a metil-etil-ketonnal nem vagyok tisztában, hogy mi is az (azon kívül, hogy az ihatatlanná tétel miatt került bele).

Egy 70%-os alkohol tartalmú fertőtlenítőt szeretnék készíteni, így egy hozzáértőtől kérdezném, hogy mit takar ez a metil-etil-keton? Nem jelent problémát ez az összetevő? Vagy esetleg a bolti kézfertőtlenítőkben is előfordul?



2020. márc. 15. 13:22
 1/1 Phoney ***** válasza:
Egyszer utánanéztem ezeknek, még szájon át sem súlyosan mérgezőek. Most én is azt használom kézfertőtlenítőnek :)
2020. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!