Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Én vagyok túl paranoiás a...

Én vagyok túl paranoiás a vírus miatt, vagy ők nem veszik elég komolyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap meglátogattam a szüleimet akik egy kis faluban élnek. Ki voltak akadva hogy a párommal mi milyen komolyan vesszük ezt a "vírus hülyeséget" mert náluk ez nem divat. Az édesanyám egy kisboltban dolgozik és nem hajlandó felvenni a kesztyűt sem mert az kényelmetlen. Azt mondja hogy ismer mindenkit és tudja hogy ki beteg meg ki nem, ráadásul a bátyja meg a legjobb barátnője se hordják a munkában mert szerintük is hülyeség. Azt is mondta, hogy a faluban van 2 testvér akik nem rég jöttek haza Olaszból (nemtudom hogy ez mennyire igaz vagy mikor jöhettek haza mert én ugy tudom hogy Olasz o. le van zárva) és hogy ők is mennek mindenhova és ott járkálnak az utcán.

A párommal igazából annyit teszünk hogy sokszor mossuk/fertőtlenítjük a kezünket(ezt tettük édesanyámnál is ami miatt kinevetett és gúnyolódott), figyelünk arra hogy elég vitamint juttassunk a szervezetünkbe, fertőtlenítem az ajtókilincseket minden nap, nyilván nem utazgatunk sehova de eljárunk futni, kutyát sétáltatni. Nem a szobában reszketünk egész nap csak az átlagnál jobban odadigyelünk a higiéniára.

Édesanyám szerint paranoiás lettem és a páromat is én teszem azzá ezzel a viselkedéssel mert mi fiatalok vagyunk(én 27, a párom 29) és úgyse halunk bele felesleges kézfertőtlenítőre költeni. Nem is magamat féltem, hanem őt,mamát és édesapámat aki már nyugdíjas és nem rég esett át egy műtéten is. Anya szerint ne aggódjak, őket ez a vírus úgyis elkerüli.

A párom anyukája is utazgat mindenhova (ő is nyugdíjas de dolgozik)..buszozgat a barátnőihez, templomba jár,a munkahelyén ő se vesz fel kesztyűt, de még csak nem is fertőtleníti a kezét...állítása szerint őt sem érdekli annyira, imádkozik és kéri Istent hogy óvja meg ettől a vírustól.

Úgy érzem, hogy csak én veszem ezt komolyan és mellettük tényleg paranoiásnak tűnök és annak is érzem magam mert rájuk veszélyesebb mint rám, de mégis én vagyok az aki odafigyel.

A ti szüleiteket sem érdekli ez az egész? Lehet hogy ha őket nem érdekli akikre tényleg veszélyes akkor engem se kéne mert nincs olyan nagy baj? Csak látom a híreket és nekem nem tűnik viccnek. Volt egy kis szóváltás is emiatt és most rossz kedvem van mert nem szeretek vitatkozni ha nem muszáj, csak most az egészségük érdekében belementem. Már kicsit bánom..

Kérdéseim:

Ti mennyire veszitek ezt komolyan?

Jobban odafigyeltek a higiéniára?

Ismertek olyan embert aki úgy áll a dolgokhoz mint az édesanyám?

Szerintetek miért gondolják azt hogy ők nem kaphatják el?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat! Bármilyen történetet, véleményt, tapasztalatot szivesen olvasok(legyen az pozitív vagy negatív).



2020. márc. 15. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyám a másik véglet, totálisan pánikban van, és minden kamuhírt bevesz.

De te csinálod jól, ez nem pánikolás, ebben a helyzetben normális odafigyelés.

2020. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
az én apám sokszor szarás után se mos kezet
2020. márc. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%
Te csinálod jól. Falun aratni fog sajnos. Agyuk nem sok van.
2020. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Te csinálod jól. És azért fog még ez az egész jobban elhúzódni, mint Kínában, mert sok olyan ember van, mint a szüleid:(
2020. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lelkifroccs ***** válasza:
#3 <3 falusi vagyok
2020. márc. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!