Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az alábbi esetben ti mit...

Az alábbi esetben ti mit tennétek? Csak egy-két elméleti kérdés, bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tegyük fel megfájdul a torkom, belázasodom, és nálunk még be kell járni dolgozni ugyanúgy, nincs home-office egyelőre, de azt megmondták, hogy koronavírustól független is, torokfájással, lázzal ne menjünk be,és most erre nyilván fokozottabban ügyeljünk. Na már most, én jelzem a munkáltatónak, hogy lebetegedtem, addig ok, de mivel ugye kéne táppénzes papír, és az eü-ben pedig csak sürgős eseteket fogadnak, nem mehetek be a háziorvosi rendelőbe. Ezt hogy képzeljem el, betelefonálok és időpontra mégis bemehetek csak ezért, vagy elküldik,vagy mi? Vagy netalántál ha megmondom, hogy az előbbiek a tüneteim, már egyből karantén alá kerülök én id, és a párom akivel együtt élek, attól független, hogy nem bizonyított a fertőzöttség? Vagy ti mit tennétek, inkább ilyen esetben, mit sem törődve az előírásokkal, a mondottakkal, ilyen enyhébb tünetekkel, amikor nem köhögtök, de nem vagytok jól, fáj a torkotok, náthások vagytok, inkább eltitkolnátok a dolgot és menennétek dolgozni?

Tényleg bocsi a sok kerdéstől, de ezek felmerültek bennem, és hangdúlyozom, egyelőre nem vagyok ilyen helyzetben, de abból kiindulva, hogy minden évben kb ilyenkor, kora tavasszal amúgy is elkap egy enyhebb influenza szerű nyavaja, felmerült bennem az eshetőség.

Kerlek, trollkodast ne, csak normális válaszokat!

Köszönöm!


2020. márc. 16. 16:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok a hibákért,siettem.
2020. márc. 16. 16:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem izom- és ízületi fájdalmam, fejfájásom volt 2 hete. betelefonáltam az orvosnak, azt mondta, maradjak itthon (de semmi hatósági karantén) és kész.

Nem, nem kell bemenni.

Valószínűleg azt mondja, maradj otthon és kész.

2020. márc. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, lógni semmi esetre sem akarok a munkából, nem is szokásom, csak mégis ha ilyen helyzetbe kerülök, fokozottabban nem mennék emberek közé, ha netalantán megis fertőzött vagyok, nem akarom tovább adni.
2020. márc. 16. 16:21
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. márc. 16. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!