Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez belefér az...

Szerintetek ez belefér az önkéntes karanténba?

Figyelt kérdés
A koronavírus miatt elszeretnék vonulni pár hétre, amíg tart és javasolják. Készítettem egy listát, hogy miket szeretnék főzni/enni és aszerint bevásároltam, nem fosztottam le a polcokat, lisztet pl. nem is vettem, pár receptet találtam ki, plusz hideg kaja. Így boltba sem kell mennem. Nagy pénzkiesés, de van egy kis üzletem, azt most bezártam. A lényeg, minél kevesebbet érintkezzek emberekkel, vigyázzunk egymásra szerintem. Viszont felmerült bennem, hogy most hetekig a napot sem fogom látni, mert földszinten lakom, régi építésű, körfolyosós épületben, soha nem süt be a nap. Szerintetek a ház elé ki mehetek néha néha 10 percre ha fertőtlenítem a kilincseket és oda állok ahol nem jár úgy ember?
2020. márc. 17. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Sétálni kimehetsz a szabadba, csak ne állj le beszélgetni másokkal és ne menj zárt terekbe!
2020. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre sétálni is elmehetsz, az a fontos, hogy nagyobb közösségeket elkerülj, és ne kerülj fizikai kapcsolatba (puszi, ölelés, kézfogás stb.).
2020. márc. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
A levegőn keresztül terjed, tehát azért jobb, ha napozgatásra keresel egy nagyon kevéssé látogatott helyet. Szóval legalább ne az első utcai padra telepedj le. Hogy mit találsz a környékeden az innen nem tudhatjuk, de átnézheted google térképen is a műholdas fénykép beállításban, hozzáadva a helyismeretedet.
2020. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hajnalban menj ki, amikor még kevesen járnak, de már süt a nap, meg máskor is lehetőleg olyankor, amikor minél kevesebben vannak kint. De igen, vigyázz a lelkiállapotodra is, az is nagyon fontos!

Olyan jó tudni, hogy vannak, akik felelősen gondolkodnak. Ma épp már egész kezdtem megszokni ezt az egészet, kevésbé volt nyomasztó délelőtt, mint tegnap, de aztán délutánra mégis kiakasztott, hogy milyen sokan bandáznak a Rómain meg mindenfelé a jó időben...

2020. márc. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!