Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek 30 evesen ezzel a...

Mit kezdjek 30 evesen ezzel a rengeteg fajo pattanassal?

Figyelt kérdés

16 eves koromig full pattanasos voltam, mindig szegyelltem magam. A hajam is vekony keves zsiros volt. 17 evesen a nogyogyasz felirt egy fogamzasgatlot, amitol rendbe jott minden. Alig volt pattanasom. Volt h par honapig szuneteltettem, sot volt egy terhessegem is amikor nem szedtem 3 evig. Akkor nem volt ennyire durva a helyzet mint most.

Januarban abbahagytam, mert babat szeretnenk, re az arcom a dekoltazsom katasztrofa. Fajo nagy piros pattanasok vannak rajtam. Nem akarnak elmulni sem. A hajam 12 orat em bir ki. Tiszta zsir a tove. Jelenleg 50 pattanas van rajtam :( es fajnak. Nem mulnak. Csak jonnek ki az ujjak.

Anno a roucuttant akart kiirni a borgyogyasz, de a sok mellekhatasa miatt anyum nem engedte szedni.

Gondolom a jelenlegi helyzetben nem tudok ismet borgyogyaszhoz menni.

Segitsetek!

Aloevera, teafa olaj, szalicilsavas cuccok, vitaminok, mindent kiprobaltam es semmi hatas.

Csak a fogamzasgatlo, ami segít.

Segitsetek, kinek mi valt be.


2020. márc. 17. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem anno a Dianne 35-öt írták fel, szedtem 3 hónapig és azóta se jött elő. Belsőleg kell helyrehozni, hiába kenegeted bármivel, ha belső probléma miatt jön elő. Nekem hormon problémám volt, gyerek se jött volna össze.
2020. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az értelmes megoldás a börgyógyász lenne, a fogamzásgátló meg csak a tüneteket csökketni, az alapproblémát meg inkább rontja.

A házi "módszerek" eredmény csak annyit lesz, hogy utána sokkal nehezebb a börgyógyásznak rendbehozni, mert a "kezelések" miatti károk is rontanak rajta.

A Roaccutan szedhetö, ha nem vagy terhes, szerintem elöször tedd magad rendbe, mielött újra terhességre gondolsz.

2020. márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

En is a diane 35-tel kezdtem utana jott a cypromix.

Milyen hormonproblemam lehet? 12 orankent hajat mosok egy nap 3x micellasvizzel torlom at az arcom mert ha vegif huzom az ujjaim a boromon full zsiros. Mi a fene bajom lehet? Mint egy 13 éves ugy nezek ki 30 evesen

2020. márc. 17. 19:07
 4/9 A kérdező kommentje:
Erdekes, h az elso terhessegem a fogamzasgatlo abbahagyasa utan a kovetkezo honapban megfogant.
2020. márc. 17. 19:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem a teherbeesés miatt nem jó a fogamzásgátló pattanások ellen, hanem a pattanások okát nem keresték meg, nem szüntették meg, és ezért lett most még rosszabb a helyzeted.

Alapos börgyógyászati, esetleg utána egyéb kivizsgálás kell, hogy kiderítsék az okot, ha azt rendbehozzák, akkor szünik meg végleg a probléma.

2020. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nekem anno a bőrgyógyász írta fel a Dianne 35-öt, aminek a mellékhatása egyébként a fogamzásgátlás.

2020. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

B3 vitamin (niacinamid) plusz cink. Létezik kapszula, azt nem próbáltam, csak ezt a szérumot arcra: "THE ORDINARY NIACINAMIDE 10% + ZINC 1%

Nagy mennyiségű, 10% niacinamide-ot (B3-vitamint) és 1% Zinc PCA-t tartalmazó szérum a bőrhibák ellen és a faggyútermelés kiegyensúlyozására."


Nekem hihetetlen a hatása, hátha neked is bejön.

2020. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hol tudom beszerezni? Koszonom, mindenkepp kiprobalom
2020. ápr. 6. 14:01
 9/9 anonim válasza:
Netről rendeltem, skinsmart.hu
2020. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!