Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy tudnek visszaaludni?

Hogy tudnek visszaaludni?

Figyelt kérdés

Regen gyereknek olyan jokat aludtam, delutan utaltam, ha idom teheti es faradt vagyok ritkan sikerul hétvégén. Havontq elofordul lassan egy eve ejjel 12-3,5 kozott felebredek es nem tudok visszaaludni.. Elmegyek wc re visazafekszem, erzem a szemeimen hogy nem vagyok kipihent es aludnek es csak forgolodom, aztan mikor egy jo oraja vagy masfel oraja ebren vagyok akkor mar z agyam is kattog mert nem megy meg az elet nagy kerdesei is szep lassan is elojonnek a fejemben.. Maskor is van hpgy elmegyek wc re de tobbszor sikerül visszaaludni.. Ez a par alkalom meg aggaszt mert olyan is lesz akkor a napom.. Tv re ritkan alszom el, utalom hogy vibral a sotetbe es hogy zajong.. A kedvesem csak arra alszik el de szerencserr hamarabb elalszik fogom, kinyomom.. Ezzel mar nincs gond de akkor mert nem megy vagy hogy tudnek legegyszerubben visszaaludni?

26L



2020. márc. 18. 05:11
 1/2 anonim válasza:
Ugyan ez a problemam 28/L ... egyszerűen minden eszembe jut... és már órákon át forgolodok és próbálom parancsolni “ aludj” aztán nem tudok mondom àhh elkezdem a napot akkor de egész nap kimerült vagyok
2020. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 robi1980 ***** válasza:

Talán nem véletlenül mondogatják: "Gondtalan gyerekkor"...

Valószínűleg a felnőtt korral együtt járó problémák nehezítik főként az alvást.


Komoly gondot okoznak még a civilizációs betegségek is. Hiába próbál valaki elaludni, ha a facebook-os és messengeres hangjelzések pittyegnek, de elég, ha látja a telefonja ledjét villogni, hogy üzenet jött, már elkezd járni az agya, hogy mi lehet az...


Ami egyébként az egyik legnagyobb megnehezítője a pihentető alvásnak, az a 3 műszakos munkarend. Mire az egyiket megszokná az ember, addigra át kell állni a másikra. Ez gyakorlatilag krónikus fáradtságot eredményez. Hosszú távon igen káros hatásai vannak a szervezetre.


(No és akkor még jöhetnek olyan "apróságok", mint pl. most a koronavírus-járvány gazdasági hatásaiból adódó bizonytalanság. Én mától bő két hét kényszerszabin vagyok, mert áll a termelés. Elvileg húsvét után kezdünk, de ez rossz esetben változhat. No 'oszt akkor aludjak "gondtalanul", albérlet mellett...)


:)

2020. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!