Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek hány áldozata...

Szerintetek hány áldozata lesz a koronavírus miatt tett intézkedéseknek?

Figyelt kérdés

Meddig lehet ezt így fenntartani? A bezárásokat, rendezvények eltörlését, egészségügyi szolgáltatások szüneteltetését, iskola/ovi/bölcsibezárásokat... meddig lesz ez élhető? Hosszú távon szerintem ezek is sok halálos áldozatot fognak hozni, lejjebb megmagyarázom, miért.


Ne értsetek félre, értem én, hogy komoly ez a vírus. Értem, hogy nem egy influenza. Elszörnyedve olvasom a híreket Olaszországból, Spanyolországból és a világ sok más tájáról. Én is félek tőle, mert van egy 84 éves, amúgy is beteges, imádott nagymamám, van egy 65 éves apukám, és anyukám is közelít a 60 felé. Van egy férjem, aki csak 32 éves, de asztmás. És van egy kisfiam, akit akkor is féltek, ha a vírus gyerekekre nem annyira veszélyes.


De mégis, ha hosszú távon (hónapokig) fennmaradnak a jelenlegi intézkedéseket, az szerintem legalább annyi bajt, gondot hozna a világra, mintha "elengednék" a vírust, és csak a legveszélyeztetettebb korosztályra vonatkoznának a korlátozások.


Kifejtem: rengeteg egészségügyi ellátás szünetel most. Csak a sürgős vizsgálatokat végzik el. Nincsenek szűrővizsgálatok, nincsenek kontrollok. Márpedig ezeket nem véletlenül találták ki. Gondoljunk csak a rákos betegekre. Unokatestvéremnek pl. volt daganata, szerencsére 2 éve tünetmentes, de szigorúan kontrollra járt néhány havonta, minden orvos figyelmeztette, hogy bármikor kiújulhat a daganat, és akkor az elején el kell csípni, így nem lehet csúszni a kontrollokkal. Na, ő pl. jövő héten ment volna a következő kontrollra, de persze lemondták, és új időpontot sem kapott, mert fogalmuk sincs, mikor áll helyre a rend. Ez csak egy példa, egy személyes példa a családunkból, de hány ilyen lehet szerte az országban. És a rengeteg ilyen esetből lesznek, akiknek tényleg kiújul a daganat, akiken tényleg segített volna a kontroll. Vagy a szűrővizsgálatok; a csapból is az folyt, hogy mennyire fontosak, mindenki menjen, életeket menthet. Hát most azok is lefújva, és az a baj hogy nem csak hetekre, valószínűleg hónapokig nem lehet menni, utána pedig annyian akarnak majd, hogy nem fogja tudni kezelni a rendszer. Biztos lesznek sokan, akiknél a szűrés elmaradása miatt akkor fedeznek fel komoly bajt, amikor már túl késő lesz. De rengeteg más szektorát is fel tudnám sorolni az egészségügynek. Ott vannak a sima háziorvosi, gyerekorvosi rendelések, kb. ki vagyunk tiltva onnan is, életveszély kivételével telefonos konzultáció van. A kisfiam 8 hónapos volt, amikor levittem az orvoshoz enyhe orrfolyással, hőemelkedéssel és enyhe köhögéssel, kb. félóránkánt köhögött egyet. A doki agyondicsért, hogy hallgattam a megérzéseimre és levittem, kiderült hogy már kezdődő tüdőgyulladása van, hiába voltak enyhék a tünetek. Na most ilyen enyhe tünetekkel kb. kirúgnának a rendelőből.

Egy barátnőm most tudta meg, hogy babát vár, 2 hete tesztelt pozitívat. Mostanában akart orvoshoz menni, 7-8 hetes terhesen, de a nőgyógyásza azt mondta, a jelenlegi helyzetben ne menjen a 12 hetes ultrahangig semmilyen vizsgálatra. Ugyanennek a barátnőmnek volt már egy méhen kívüli terhessége, amit a 7. héten fedeztek fel, akkor azt mondta neki az orvos, hogy ezért kell korán vizsgálatra menni, mert a méhen kívüli terhesség életveszélyt okozhat, ha későn fedezik fel... és néha már késő, ha előjönnek a tünetek.

Ezek csak olyan példák, amik a családomban, baráti körömben most aktuálisak, de bizonyára rengeteg családban rengeteg mindenkit érintenek, és szerintem ezek miatt is lesznek halálesetek.


Aztán persze ott van a gazdasági válság, rengeteg vállalkozó fog tönkremenni, rendezvényszervező cégek, mozik, színházak, éttermek, szolgáltatók, kisvállalkozók, nem is sorolom tovább. Rengeteg alkalmazott veszíti el a munkáját. Ezek a családok komoly gondba kerülnek, veszélybe kerül a megélhetésük is. Óriási bukások lesznek. Magyarországon amúgy is nagyon magas az öngyilkossági ráta, na ez szerintem még tovább fog emelkedni a pénzügyi gondok, csődök miatt.


A pénzügyi gondok, a bezártság, a stessz, a félelem agresszióhoz vezethet. Főleg, ha bevezetik a teljes kijárási tilalmat. Egy ilyenbe sokan annyira belefásulnak, hogy agresszívabbak, kötözködőbbek lesznek. A több együtt töltött idő hatására kiéleződnek a családi konfliktusok. Eddig is nagyon sok volt a családon belüli erőszak, most szerintem még több lesz.


Iskolák, ovik, bölcsik... pár hétig még nagy nehezen megoldják a szülők táppénzzel, fizetés nélküli szabival, kihasználva az összes szabadnapjukat... De sok munkáltató ezt nem nézi jó szemmel hosszú távon, ki fogják rúgni a szülőket... Megint ott vagyunk, hogy tönkremennek családok.


Még tudnék példákat sorolni, szerintem a nagyregényemből már értitek, hova akarok kilyukadni. :) Szerintetek összességében nem károsabbak az intézkedések, mint maga a vírus? Nem azt mondom, hogy nem kellenek intézkedések és hagyjuk halni az időseket. Dehogyis. Ahogy mondtam, nekem is vannak idős, idősődő családtagjaim, akiket féltek.

De szerintem ami most van, és még lesz is (biztos vagyok benne, hogy itt is lesz kijárási tilalom), az legalább ugyanannyira káros, és hosszú távon az is haláleseteket fog hozni.


Javaslatom: mivel tudjuk, hogy az áldozatok nagyon nagy százaléka idős ember, hozzunk tényleg rájuk irányuló szigorú intézkedéseket: ők ne mehessenek ki, szervezzük meg az ellátásukat, legyen megoldott az orvosi ellátásuk, étkeztetésük.


De ne álljon le emiatt az élet, mindenkinek az élete, mert ez nem csak arról szól, hogy otthon kell maradni, itt rengeteg ember fog tönkremenni, ha ez sokáig így megy.


Mi a véleményetek erről?


2020. márc. 18. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Az onkológiai ellátás elvileg nem állt le. Ha ismert daganatos beteget el akarnak bárhonnan hajtani, azt jelezni kell, hogy nem tehetik. Az megint más tészta, ha valaki már pl. 3 éve teljesen tumormentes, és nincsenek kiúju
2020. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem hozzák meg ezeket az intézkedéseket, hirtelen lesz tömeges megbetegedés, ami miatt összeomlik az egészségügy, ugyanúgy korlátozásokat kéne tenni, amik már szigorúbbak lennének, tehát a gazdaságnak megint csak 1 nagy pofon. Még durvább helyzet lenne, lásd Olaszország.
2020. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

Ha csak úgy elengednék a vírust, akkor csak a 2%-os halálozási rátával számolva is kb 150 millió halottra lehetne számítani. A valóságban azonban ez a szám a sokszorosára nőhetne, mivel rengetegen halnának meg akik túlélhetnék megfelelő egészségügyi ellátással, csak ugye ha túl sok a fertőzött, akkor sem idő, sem felszerelés nem jut mindenkire.

Ehhez képest az intézkedések miatti esetleges elhalálozások ennek csak apró töredéke lesznek.

2020. márc. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%

A csehek meg a szlovákok is meglépték, hogy 30 millió maszkot kiosztanak az emberek között, és utána hordania is kell mindenkinek, aki utcára megy.

A tisztifőorvosunk azt szajkózza folyamatosan, hogy egészséges embernek nem kell hordania maszkot, a betegnek viszont igen, mert nagyban meggátolja a vírus terjedését. De ma már egyáltalán nem tudjuk, hogy ki a beteg, hiheti magát egészségesnek bárki, ugyanígy egy tünetekkel rendelkező sem fog feltétlenül maszkot húzni. Ha már meglépnének nálunk is egy ilyet, már az is rengeteget segítene, lassítana a vírus terjedésén. Erre itthon az volt a nagy hír 2 napja, hogy végre sikerül az országba hozni 120 ezer maszkot...

2020. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Wáá, hamarabb elküldte. Szóval, nincsenek kiújulásra utaló jelek, mert akkor pár hónap csúszás a kontrollban nem a világvége.

A korlátozások azért kellenek, mert ha hirtelen sok beteg lesz, akkor SENKIRE se fog se orvos, se eszköz jutni. A 20 éves elgázoltra vagy a 45 éves szívinfarktusosra sem.

Ezért kell lassítani a járvány terjedését ezekkel az intézkedésekkel, mert ha bedől az EÜ, akkor áttételesen sokkal többen fognak szívni.

Termelésben se egyértelmű a helyzet, mert kérdés, hogy mi okozza a nagyobb kárt. Ha hónapokig fél gőzzel megy minden vagy pedig hirtelen sokan kiesnek (mert fiataloknál is lehet 1-2 láz és munkaképtelenség) és leáll az egész cég 1 hónapra. Aztán amikor helyben felépül mindenki, akkor megint le kell állni, mert pl. a beszállítónál pedig épp akkor lett mindenki beteg...

Itt most a nagyobb és kisebb rossz között kell választani és ez a karanténosdi tűnik a kisebbik rossznak.

2020. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Ezek az intézkedések sajnos szükségszerűek, és hónapokig indokoltak lesznek. Ha nem tartjuk be őket, tovább tart, ennyi.

Az nagyon durva, hogy pl. a fogászatot lelőtték:(

A nagyszüleinknek ott voltak a világháborúk meg '56. Nekünk ez jutott. Még mindig jobban járunk, a gazdasági válsággal együtt is.

Amúgy nyilván lesznek halottak / áldozatok a "halaszthatónak vélt" ellátások hiánya és a gazdasági válság miatt is. Reméljük, minél kevesebben.

2020. márc. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Járványok mindig is voltak az emberiség történetében. valahogy túléltük mindig de ha csődbe megy a világgazdaság azt nem fogjuk viszont.
2020. márc. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A "leállítják a világot" áldozatok akkor is meglesznek, ha nem állítják hivatalból le, ugyanis a járvány láttán a pánik anélkül is elszabadulna - igaz egy hónappal később - annyira, hogy magától omlana össze minden. Pláne, ha még gyorsabban kezdene terjedni az egész, és már nem húsz hanem kétszázezren kapkodnának levegőért Milánóban... Az a helyzet, hogy nem egy sztálini megmondom-tervgazdaságában élünk, ahol rá lehet mondani az ötre, hogy nyolc, aztán kész, hanem ebben a zseniális tőzsdevilágban... Az pedig ezt meg fogja érezni, édes mindegy, mit csinálnak. Ha nem azért üres az óvoda, mert bezárták, akkor azért lenne üres egy hónap múlva, mert a szülők maguktól nem mernék már kiengedni a gyerekeiket.


Régen nem volt pánikkeltő szenzációhajhász sajtó, internet, posta, áram, út... tehát hónapokkal később ért el az emberekhez a pánikhangulat... de ugyanúgy létrejött, és tönkreverte a gazdaságot, csak fél évvel később.

2020. márc. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Gondolkozz el azon, hogy ez még mindig jobb, mint ami külföldön megy. Sógoromék Hollandiában élnek. Jelenleg 1705 bizonyított eset van ott, mégis menniük kell dolgozni, mert a kormány úgy döntött, hogy mindenki essen túl rajta, inkább legyen "járulékos veszteség", minthogy megálljon az élet! A magyar kormány pont ellenkezőleg áll a helyzethez, ezért próbálnak minden óvintézkedést megtenni, szabályokat állítani. Sehogy nem jó, halottak mindenképp lesznek, de nem mindegy, hogy "kit érdekel, fertőződjön meg mindenki és legyen rengeteg halott" vagy "tegyünk meg minden szükséges lépést, hogy csökkentsük a fertőzöttek és halottak számát" alapján gondolkodnak és cselekednek. Azzal, hogy bezártak az iskolák és lassan a munkahelyek is ("csak" 58 bizonyított eset után), többekközt a te családod, rokonaid életét védik. Marhára nem könnyű ezeket a lépéseket megtenni, hiszen életek múlnak rajta. Próbálnak mindent megtenni, még ha te nemis látod. Az egészségügyi dolgozók mellett a döntéshozók szerepe is szar, de próbálnak helytállni, kiokoskodni, hogy hogyan tovább, értünk, emberekért. Erre mit csinálnak az emberek? Felvásárolnak mindent, lázadnak és belekötnek az intézkedésekbe, mert ők aztán jobban tudják...Ilyenkor kéne csendben maradni kérdező.
2020. márc. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A háziorvoshoz be lehet menni akut problémával,ma mondta az orvosom.

Amúgy így kevesebb áldozat lesz, mintha nem tennének semmit. Kizárt dolog, hogy a 8000 halott között csak idős és krónikus betegek vannak. MINDENKINEK otthon kéne maradnia minimum 2 hétig. Válság ide vagy oda, ez még mindig a kisebb rossz.

2020. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!