Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködést...

Pajzsmirigy alulműködést mivel tudom orvos nélkül kezelni?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, vért vett, amin különböző vizsgálatok közt a pajzsmirigy működést is nézték. Elég alacsony volt, de még a normál értékhatáron belül (épp hogy) és ezért a doki szerint minden rendben. Már alapból olyan tünetekkel mentem orvoshoz, mint a hízás (pedig nem eszek sokat és sportolok is keveset), meg az, hogy egész nap fáradt vagyok, akármennyit alszok is. Azóta volt a család egy orvos félénél (mások számára kuruzsló lehet és kinevet, ezért sem írom le) aki vér meg egyéb vizsgálat nélkül megállapítja az ember betegségét. Anyumnak, apumnak, testvéremnek teljesen eltalálta hogy mi a baja (olyan betegséget is amit külsőleg nem lehet látni, de a vizsgálat kimutatta már előzőleg és így tudjuk hogy igaz) nekem is mondott sok olyat, amit már előtte orvos kimutatott, de nekem ezen kívül mondta a pajzsmirigy alulműködést. Mivel az orvosunk szerint csak kitalálom a dolgokat, ezért én hiszek ennek az embernek. Csak így, a doki nem fog adni semmit rá.
2010. júl. 25. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Most az a kérdés, hogy mit szedj a pajzsmirigy alulműködésre? Jódot. Barátnőmnek bejött. Nekem túltengésem van, tehát tudom milyen sz@r egy betegség. Bár a helyedben elmennék egy endokrinológushoz.
2010. júl. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Jódot neeeeeee!!!!!!!

Ha már kialakult a PM alulműködés akkor ronthatsz a helyzeten nem is kicsit!!

2010. júl. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
sehogy. nagynénémnek is van, már elég komoly tünetei voltak, mire orvoshoz ment. bekeményedett a bőre foltokban, állandó izomgörcsök, remegés, hízás, állandóan fázott, ödémái voltak, állandó fáradtság, feledékenyésg, koncentrációhiány. menj rendes endokrinológushoz, ha ez nem segít, de ezt hormonpótlás nélkül nem lehet kezelni. azóta a nagynéném teljesen rendben van. kérdezz meg mást, csináltass mégegy vértesztet. az is lehet, hogy más dolgok okozzák a tüneteket, de lehet valóban pajzsmirigy. kérj másik szakvéleményt is. de ha valóban a pajzsmirigyed a gond, akkor hormonpótlás, azaz gyógyszer kell.
2010. júl. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha a labor érték normál határon belül van, akkor nincs pajzsmirigy alul-működésed. Nehogy neki állj kezelgetni, mert csak bajt csinálsz. A tüneteidet más okozza. Ha nem szervi akkor pszichés ok.
2010. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem normális orvosom volt és mivel a vérvételen nekem is épphogy a határon belül volt az eredmény, de a tüneteim alapján, amik ugyanilyenek voltak, sőt, még vérzészavaraim gyógyszer mellett és hajhullás is, szóval felírt egy 145-ft-os gyógyszert, amitől sokkal jobban érzem magam.Keresnék egy másik orvost.Engem eltiltott a jódtól.

+nekem PCO-m van, vagyis policisztás petefészkem, ami egyből a pajzsmirigyre irányítja a figyelmet.

Ha alulműködik a pajzsmirigy akkor magasabb lehet a szervezetben a tesztoszteron hormon, amitől egyéb tünetek is lehetnek.

2010. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!