Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igy hogy elvileg korona virus...

Igy hogy elvileg korona virus miatt kijarasi tilalom lesz muszaj a bejelentett lakhelyen lenni? Nem lehetek a baratomnal? Regota nala lakom ugymond csak nem ide vagyok bejelentve

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Egy, nem lesz kijárási tilalom egyelőre.

Kettő, ha lesz akkor se azt jelenti hogy nem lehetsz a barátoddal, hanem azt hogy nem kószálhat senki az utcán. Csak szükséges esetben pl. élelmiszervásárlás, gyógyszertár stb.

2020. márc. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

#1 Ez nyelvtanilag nem stimmel 😃

Jelenleg nincs, de hamarosan lesz/lehet.


A lényege a tömegek mozgásának korlátozása és szükség esetén kimenés csak. Pl hatósági igazolás a munkahelyedről. Ha igazoltatod bemutatod.


Ha neked ilyen nincs és igazoltatnak, és nem tudod alátámasztani hogy boltba mész (blokkal majd) akkor pl 60 ezres büntetés olaszoknál.


Akkor is ha a barátodhoz mész! Vagy együtt laktok, vagy nincs mászkálás.

2020. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

A karanten, az karanten! Senki nem megy sehova, csak engedellyel. Nincs baratkozas, nincs kifogasok keresese … vagy van engedely, elenkezo esetben buncselekmenyt kovet el az illeto. Aki jarhat munkaba, annak engedelye is lesz. Kozertbe sem lehet majd menni a telepules tuloldalara! Csak a legkozelebbi boltba.


De persze meg nem tartunk itt, viszont azt is latni, hogy orarol-orara változik a helyzet.

2020. márc. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ugy nezzuk hogy a baratomnal vagyok hogy meg nem vagyok 18. De remelem akkor nem baj
2020. márc. 20. 13:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Elég hamar kijárási tilalom lesz itt, szerintem 3-4 nap múlva.
2020. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nagyon érdekes, mert már nem tudom hanyadik embertől hallom, akik úgy tudják, hogy hétfőtől elrendelik...Főleg a boltokban dolgozók mondták, hogy már kaptak igazolást, hogy a munkába tudjanak járni... és "elvileg" időben fognak erről tájékoztatni...
2020. márc. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is hétfőt hallottam.
2020. márc. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk most már eléggé mindegy, nagyrészt az van kint, aki kijárási idején is mehet. Eltűnik az utcákról - talán - a maradék nyugdíjas, meg a napozó családok.
2020. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most korlátozás van, most még lehetsz nála. Már gondold meg, mert ha szigorítják lakhelyelhagyásira/tilalomra és hasonlóra (pontos nevét nem tudom), haza nem mehetsz, a barátodnál ragadsz, viszont büntetnek, amiért nem a lakcímeden vagy.
2020. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fenéket. Mivel egyénileg lehet sportolni, átteker.
2020. márc. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!