Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti hogyan viseletek a kötelező...

Ti hogyan viseletek a kötelező Home Office-t?

Figyelt kérdés

Az ismerősökkel beszélve egyre rosszabbul, nagyjából vegetáció az élet.

Eddig egy multinál ~10 milliárdos budget felhasználását készítettem elő a csapatommal, most a válság kezelés miatt minden munka beleállt a földbe, így nagyjából 2 óra munkám van/nap.

Korábban normális napirend szerint éltem, reggel 7-9 között edzettem, most egy pár kör futás és itthoni bohóckodás fér bele, ha kijárási tilalom lenne, még ez sem

Eddig délutánonként kávézni, színházba, étterembe, moziba, meetupokra jártam, most örülök, ha elsétálhatok a boltig, tegnap már annyira hiányzott a normális élet, hogy elvitelre ettem a McDonaldsban, mintha rohanó napom lenne.


Felháborít, hogy eközben a nyugdíjasok úgy élik kint a világot, mintha valami nyugger feszt lenne, pedig nekem semmi bajom nem lenne a vírustól.


2020. márc. 20. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Szarul... én ugyan így vagyok egy 120 fős mid level tech cégnél. Ráadásul itt a rettegés hogy mikor csődölünk be, mert nem tudunk szállítani kükföldre.


Lehet elvesztem a fizetésem felét :( miközben a nyuggerek korzóznak.


Másrészt még eléggé káosz van a cégnél, ezért nincs túlzott kontroll. A.meetingek mennek, de nagyjából eddig feküdtem a kertben a napon...

...és az a baj, hogy ez a mi projectünk, tehát nem csak egy multicég. Itt én is megszívom, csak baromi nehéz szervezetten dolgozni. Szétfolyik a napom, most pl a melót ejféltől reggel 5-ig fejeztem be. :(


Közben lelkiismeretfurdalásom vab hogy nem megy a meló.


Ami nagyon hiányzik az a sport, de bezárták a boulder termünket... meg a kocsmát is ahol sörözgetni szoktunk. Lenne egy lány sztori is a dologban, de így nem tudok vele találkozni... főleg hogy végzett orvos, és hamarosan behívják


Szóval szar az egész...meg kell szokni


De ne picsogjunk. Most mi a társadalomban alig hozunk áldozatot.


Képzelj el egy orvost, egy rendőrt, egy boltost vagy élelmiszeripari dolgozót, aki börtönt kaphat ha nem megy be dolgozni, mert a sereg átvette a cégét.


+ ne feledkezzünk meg a sok kirúgott emberről :(


Qrva vírus.

2020. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én jól. Csak nekem túl sok a munkám itthon, pedig lenne elég munka a házban és a ház körül is, meg hát pihenni is jó lenne (hiszen egy csomóan pihennek).

Amúgy az egész család itthon van, mi nagyon örülünk neki, sokkal jobb itthonról dolgozni, többet vagyunk így együtt, nincs rohanás stb. Mi nem veszekszünk.

2020. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nagyobb kontroll kéne. Heti meetingek, beszámolók. Így túl csábító volt a zöld fű lenyírása, meg kenyérsütés a kemencében, akciótervek készítése. 😃


Ilyenkor szégyellem el magamat, hogy közben az orvosoknak nemsokára szembe kell nézni ezzel a szörnnyel... FFP1-es kőműves maszkokkal... ha marad.


Míg mi itthonról dolgozunk, addig a kórházakban ilyen helyzet van épp. Én ezeket a légbuborékokat látva döbbentem rá hogy mi történik :(


A korzózó nyuggerok megnézhetnék, mert ők lesznek ott többségében :(


[link]

2020. márc. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Sajnálom, hogy nem találkozunk hetente kétszer-háromszor. Hiányoznak a személyes kapcsolatok, a beszélgetések.

Az ügyvezető szerint olyan az ügyfélkörünk, hogy nem kell félteni a céget.

2020. márc. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
27%

Mit kell ezen viselni? Pláne 1 (vagy esetleg 2) hét után???


Én imádom, hogy nem kell tömegközlekednem, hogy ezáltal több a szabadidőm és többet alszom. Imádom, hogy csend van, ha akarom, világos van, ha akarom, sötét. Imádom, hogy nem kell a pénzügy osztály kocsmát is megszégyenítő hangerejű "beszélgetését" és vihogását hallgatnom egész nap.

Nekem amúgy konkrétan társaságból is sok a napi 8,5 - 9 óra.


Nekem ideális állapot a home office.


A szabadban lét kb. jövő héten fog hiányozni, de inkább ha visszajött a jó idő, a társasági programok, beülések pedig 1 hónap múlva.

Egy idő után én is nehezen fogom viselni, de nem a home office-t, hanem a bezártságot.


Eddig nekem 1 hete tart és egyelőre csak feltöltött, pihentette némileg a zilált lelkemet.


1 hét olyan, mintha hörghuruttal táppénzen lennél. Akkor is inkább pihentető, nem?


2 éve voltam taknyom-nyálam összefolyik betegséggel otthon, és azt leszámítva, hogy ugye nyilván nem voltam jól, iszonyú jól jött a pihi.


Szóval én 2-3 hét múlva fogok szenvedni, de akkor se a munkahelyi hangos, idegesítő kényszerközösség fog hiányozni.

2020. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kár hogy nektek ilyen rossz a munkahelyi közösség.


Nekem nagyon hiányzik a közös projectmunka, hiszen az osztályunkon egy baráti társaság dolgozott. Ha csak ötleteltünk, kv mellett vagy akár sör mellett is nyomtuk a white board mellett. Szerettem bejárni, sokkal kreatívabbak voltunk mint Skype meetingek alatt.

2020. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jól viselem.

Rohadtul nem hiányzik a bejárás, a tök felesleges meetingek, meg az állandó zsongás. Aki hiperszociális, az megszívta tényleg.

2020. márc. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!