Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki ha utazáshoz...

Szerintetek ciki ha utazáshoz maszkban indulok el? Nem orvosira gondoltam hanem ilyen ffp2-es M3 márkájú van itthon. Kinézhetnek az emberek az utcán?

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 15:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem rohadtul mindegy, hogy ki mit gondol, ha megóvhatod az egészséged?!
2020. márc. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ciki. Mindenki azt fogja hinni, hogy beteg vagy, és így akarsz védeni másokat, ahelyett, hogy karanténban lennél.
2020. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam Budapesten és sok emberen volt. Viszont kisebb megyeszékhelyen lehet másabb a helyzet.

Mondjuk sajnos a gyűlölet az benne van az emberekben.

2020. márc. 20. 15:31
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki, és egyre inkább nem lesz az. Mondjuk én csak a nagyáruházban hordom bevásárláskor (egyelőre) + ha tömegközlekedésre kellene ülnöm, akkor.
2020. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem már nem ciki.


Egy hete még kinézték .. beszóltak a suttyók, most ők pánikolnak felszerelés nélkül.


Ezen ne aggódj.

2020. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Én maszkban járok meg kesztyűbe. Butaság amit Cecilia mond, hogy egészséges embernek nem kell.. nem is értem miért mond ekkora nagy butaságot.


Cecilia ezek szerint nem tudja, hogy lehet 2 hetes lappangás, és nem tudhatod magadról, hogy beteg vagy! Ha maszkba és kesztyübe mész nem fertőzől másokat, ha enélkül akkor igen. Másrészt a maszk is véd! Még a sebészeti maszk is! Főleg, ha véletlenül arcodhoz nyúlsz! Minimális védelmet ad a sebészeti maszk is.. Ezen kivül vannak komolyabb maszkok is amik már 99%-os védelmet nyújtanak...

2020. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Ciki, csak a betegeknek kellene hordania, hogy ne fertőzzenek. Ma az utcán rengeteg emberen volt mondjuk, de a 90%-a olyan jól tájékozott, hogy egy maszkot nem tud felrakni. Valamelyik csak a száját takarta el, valamelyik csak az orrát.
2020. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.


Mondjuk amúgy is fáj a torkom de érzésre ugyanaz mint máskor vagyis hólyagosnak érzem de nem elviselhetetlenül. Mondjuk jobb óvatosnak lenni így ameddig emberek között vagyok szerintem rajtam lesz. Városban sétálva talán megoldható mellőzni ha nincs senki a közelemben.

2020. márc. 20. 15:42
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát láttam tegnap én is durva dolgokat.


Pl. a fazon orrán nem volt rajta a műtős maszk. A másik meg a néni leszáll a villamosról. Maszk le majd kis szem és orr vakarás.

2020. márc. 20. 15:43
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért veszik le néha, mert nehezen kapnak levegőt. Tudom, mert az egyik kollégám felvett egyet, mire valaki megkérdezte tőle, hogy kap-e rendesen levegőt, erre a válasza az volt, hogy nem, nehéz benne lélegezni.


Persze így semmi értelme a maszknak. amúgy is csak az orvosi maszk véd meg, azt pedig nem lehet csak úgy megvenni. az interneten csak hamisítványokat árulnak.

2020. márc. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!