Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez nem felelőtlenség?

Ez nem felelőtlenség?

Figyelt kérdés

A párom a nagyanyjával lakik együtt, mert más nem tud vigyázni rá és mindig felügyeletre szorul. A páromhoz meg minden áldott héten megy az apja, hogy a mamát ellássa, mert vannak dolgok, amiket csak ő tud megcsinálni.

Mondtam a páromnak, hogy ebbe a vírusos időbe ne menjen az apja 1-2 hétig, üljön otthon a fenekén, a mama meg kibírja. Mennek hozzá szociális munkások, a párom bevásárol neki ha kell, meg beviszi az ebédjét. Mikor mondtam a páromnak, hogy bírják már ki hogy 2 hétig nem megy az apja, akkor az volt válasza, hogy de a nagyanyja tőle nem fogadja el a gyógyszereit (máskor akkor nem tudom, hogy veszi be, gondolom a szociális munkás belenyomja), ő mos rá meg nem tudom mit csinál.


Összevesztünk emiatt, mert szerintem kibírhatnák 2 hétig, a párom meg azzal jön, hogy ne mondjam meg mit hogy csináljon az apja meg hogy kocsival jár meg nagyon óvatos.

Értem, hogy egy 90 éves öregasszonyról van szó, aki nem tud magának mindent megcsinálni de ez nem felelőtlenség?


2020. márc. 21. 09:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Meg amúgy az apja elmegy simán egy magánrendelőbe is, én ezt is felelőtlenségnek tartom. Bár, mivel akármi baja lehet, erre még azt mondanám, hogy éppen elfogadható, nehogy túl későn derüljön ki.

Szóval most emiatt vesztünk össze. A párom sehova nem megy, csak az apja megy hozzá minden héten.

2020. márc. 21. 09:08
 2/9 A kérdező kommentje:
A magánrendelőkre visszatérve: én is mehettem volna magánrendelőbe orvoshoz, mert bár nem oda járok hanem kórházba de oda nem szabad, mégse mentem a magánrendelőbe, mert vagy ül valaki otthon és sehova nem megy vagy mit érünk vele ha mindenki szaladgál magánrendelésre?
2020. márc. 21. 09:12
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
De neked milyen jogod van, hogy te mond meg mit csináljon egy nem családtag, vagyis a barátod apja? Ha nekik így jó, akkor így oldják meg. ennyi. Nem kell mindenbe beleavatkozni.
2020. márc. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Mert szerintem ez önzőség részükről. És ha a nagymama kapna el valamit mert a fia meg unokája átadja neki?

Ez az egyik. A másik meg, hogy ha egyszer azt mondják, hogy mindenki üljön magának otthon, akkor üljön is otthon!

Én nem értem ezt miért nem lehet kibírni... Inkább most ülne mindenki otthon meg lenne óvatosabb, mert akkor annál kevesebb beteg lesz, annál kevesebb esély van a fertőzésre. Akkor nem lesz az, mint Olaszországban.

2020. márc. 21. 09:30
 5/9 anonim ***** válasza:
26%
3-as milyen jogon "szól bele"? Mert mondjuk családban alap, hogy mindenről közösen beszélnek és döntenek. Valamint ha a többi hülye és felelőtlen,akkor legalább próbáljon meg magára vigyázni.
2020. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Időpont ma 09:31

De ő nem családtag. Csak van egy barátja és annak a családjába szól bele. Nincs joga hozzá, hogy megmondja ki mit csinál.

A maradjon mindenki otthon meg kész kabaré. Soka ha akarnának sem maradhatnak otthon. Dolgozniuk kell. Sokan dolgoznak majd munka után mennek haza az otthonukba ahol a beteg idős szülőkkel együtt élnek. kkor ők se menjenek haza vagy mi?

2020. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Véleményed elmondtad, szerintem innentől a témát érdemes elengedni mert csak önmagadat idegesíted.
2020. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nem maradhat mindenki otthon de szerintem sokan otthon maradnának ha megtehetnék. Szerintem éppen azok érzik át amúgy az egésznek a súlyát, akik nem maradhatnak otthon. Például akik boltban dolgoznak és rengeteg ember fordul meg náluk minden nap vagy például az orvosok, akik beteg emberekkel foglalkoznak, akiknek alapból gyengébb az immunrendszerük vagy akik koronavírusos fertőzötteket kezelnek. Nyilván nem tehetnek mást de aki megteheti, hogy tesz érte, hogy megússza a vírust meg adja tovább, az miért ne tegyen érte?
2020. márc. 21. 09:55
 9/9 A kérdező kommentje:
*ne adja tovább
2020. márc. 21. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!