Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koronavírus: maradj otthon!...

Koronavírus: maradj otthon! Úgy értitek, hogy a munkán kívül. Igaz?

Figyelt kérdés

Termelő üzemben nem maradhatunk otthon , kocsim nincs.

Sajnos a világ luzerebb végéhez tartozom, nem tudok otthon maradni, nem tudom elszigetelni magam. Jöjjön, aminek jönnie kell.


2020. márc. 21. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Nem feltétlenül, hanem ez a veszélyeztetettt korosztálynak szól azaz 50+ felettiek... Nameg aki beteg, mégha nem is koronás..
2020. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Jönni is fog, mindenki elkapja, és túllesz rajta, csak az időseket, gyengéket elviszi..

Ezt próbálják fékezni, hogy az egészségügynek legyen esélye segíteni az öregeken is.

2020. márc. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Mindenhogy otthon kene maradni, a szukseges munkahelyeken nem gondoskodnak a dolgozok vedelmerol.

A magyar kormany nem igazan intezkedik.

2020. márc. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Értem én , de idegesítő ez a retorika azoknak, akiknek:

1. munkáltatója nem áll le, így nem fizet állásidőt ha otthon maradok, szabit max pár napot ad ki, de nincs is sok.

2. háziorvos , hiába van 50+, tünet nélkül nem ír ki.

Ergo: ne "maradj otthon"-ozzanak nekem a színészek stb.

Vannak, akik nem tudnak otthon maradni, hiába szeretnének.

2020. márc. 21. 18:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Rajtad kívül még igen sok ember dolgozik most is.

Ha betartod a védekezési szabályokat, nagy valószínűséggel elkerülheted a komoly bajt.

2020. márc. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát jah, nekünk ez maradt. Mások meg otthon maradhatnak.
2020. márc. 21. 18:44
 7/11 anonim ***** válasza:

Figyelj, munka esetében a maradj otthon nem a te felelősséged elsősorban, hanem a munkáltatódé.

A munkáltató vagy megoldja a home office-t vagy nem. Ha nem oldja meg, mert nem akarja megoldani vagy mert nem lehet megoldani egy termelőüzem esetében, akkor nyilván be kell menni. Vagy felmondasz vagy nem mész be és kirúgnak vagy fizetés nélküli szabival próbálkozol, de nem minden vállalkozás tud otthonról működni. Úgyhogy olyanból ne csinálj lelkiismereti problémát, ami nem a te felelősséged. Senki nem várhatja el, hogy megélj táppénzből vagy fizetés nélküli szabiból. Itt a felelősség a munkáltatón van, de van amikor ő se tud mit csinálni, mert a semmiből nem tud bért osztani.

A maradj otthon azoknak okozzon lelkiismereti kérdést, akik maradhatnának, de nem teszik és azok a közintézmények, akik megtehetnék, de nem mernek a fenntartó felé lobbizni, hogy bezárhassanak. Mi szerencsések vagyunk, mert a fenntartónk nagyon jól felfogta a veszélyt és minden közintézmény bezárhatott, de azért egy kis lobbira itt is szükség volt. Ha nem zárhattunk volna be, én akkor is megoldottam volna, hogy egy nap csak egy fő dolgozzon, a többieket már a bezárás előtt elkezdtem kiszervezni home office-ba. Ha paranoiás lennék, hogy így biztos nem dolgoznak annyit (nem dolgoznak egyébként eleget, de rajta vagyok az ügyön), akkor lehet hogy az utolsókig ragaszkodtam volna a bejáráshoz, akkor ők se tudtak volna mit tenni. Nem az ő felelősségük lett volna. Senki nem tud megélni levegőből.

2020. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a tesóm is örül, hogy otthon maradhat... A munkahelye ideiglenesen bezárt és fizetetlenre küldték, tök jó, nem? Most vett egy ingatlant, semmi tartaléka nem maradt...
2020. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Munkába lehet menni. Boltba szükség esetén kajáért, tisztítószerért, meg ami éppen kellhet el lehet menni. patikába, postára szükség esetén el lehet menni. Egy a lényeg amit nagyon be kellene tartani hogy kerüld az embereket, tarts minimum 2 méter távolságot és nagyon sok helyen be van vezetve hogy csak maximum 1 vagy 2 ember mehet be kisboltba például. patikába, postára is csak annyi ember mehet be az épületbe ahány kiszolgáló van éppen. Kint kell sorba állni persze ott is tartani a távolságot. Orvosi szakrendelések tudtommal nincsenek, csak nagyon nagy szükség esetén. okmányokat jogosítványt, személyit nem kell megújítani ameddig tart a vészhelyzet, kormány ablakokat kerülni kell, de nagyon nagy szükség esetén időponttal lehet menni tudtommal.

csavargást meg egyéb szabadtéri programokat el kell felejteni. Persze egyedül sétálni, kutyát sétáltatni lehet de egyedül távol mindenkitől. Vagy maximum a pároddal akivel együtt élsz. Ha van udvarod ott lehetsz nyugodtan.

2020. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Mondjuk ez az ország nem változik... 3 hónapig nem tud megelni az aki nem dolgozik. Kérdem én ha kitörod a lábad vagy, krónikus beteg leszel akkor mivan...? Jellemző hibás az állam, hobas mindenki csak te nem
2020. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!