Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Jól kezeljük a családommal a...

Jól kezeljük a családommal a koronavírusos helyzetet vagy ennél is óvatosabbnak kellene lennünk?

Figyelt kérdés

53 m2-es, erkély nélküli panelban élünk: 2,5 éves kisfiunk, férjem és én 7 hónapos terhesen.

A fiam nem jár és nem is járt bölcsibe, a születése óta én sem dolgozom, a férjemnek tegnap óta nem kell mennie dolgozni 2 hétig.

A nagybevásárlást neten keresztül intézzük.

Ha kisbevásárlásról van szó, a férjem intézi (kocsival jön-megy) legfeljebb kétnaponta, de inkább háromnaponta.

Játszira nem járunk egyáltalán, ha valahova vinnem kell a fiamat, babakocsival megyünk embereket kerülve, gyorsan (pl. védőnőhöz).

Ezeket leszámítva mindannyian itthon vagyunk a 4 fal között. Gyakori kéz- és arcmosással.

2 napja elmentünk hárman autóval egy folyópartra. Szó szerint 25 m közelségbe senki sem jött. Kavicsokat dobáltunk a vízbe, szaladgáltunk. Nagyon élveztük mindhárman azt a fél órát. Ilyen program háromnaponta belefér, ha azon kívül tényleg nem hagyjuk el a lakást?


2020. márc. 21. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jol kezelitek.
2020. márc. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A veszélyforrás a bevásárlás ill. a vásárolt áru felülete.
2020. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A veszelyforras a cipo, utcai ruha, ha kocsin kivul erintkeztel vmivel. Legfokepp, kilincs, kulcs, penz. De. Ha kezmosas elott szem, szaj, orr erintese nincs, utana meg jol kezet mostok, nincs.

Cseppfertozesnel ket meter idegenektol mar biztonsagos.

2020. márc. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a férjed bevásárol, vegyen latex gumikesztyűt, ha még kap valahol. Azt mossa el jól, ha hazaér szappannal. A kilincseket, kulcsot, stb. fertőtlenítsétek le miután hazaért. A vásárolt árut mosd le zsíroldós mosogatószerrel, ha olyan vagy fújd le fertőtlenítőszerrel a csomagolást (pl. Dettol vagy hígított hypo), de töröld le utána róla, nehogy az ételbe vegyszer kerüljön. Csak csomagolt szeletelt kenyeret vegyetek, de annak is vágjátok le a héját, azt ne egyétek meg- Még jobb, ha magad sütöd a kenyeret. Én most fogom megpróbálni. Élesztőm nincs, de találtam kovász receptet a neten. Próbáljatok meg betárazni annyi kaját, hogy ne kelljen 2-3 naponta se kimozdulni. Szerintem ha kenyeret tudnál sütni, akkor akár hetekig nem lenne szükség boltba menni. Még itt mi se tartunk, de nem is volt időm még kenyérsütéssel foglalkozni.
2020. márc. 22. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!