Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azt mondja a média, hogy ne...

Azt mondja a média, hogy ne vásároljak be és egy másik szlogen, hogy maradjak otthon. Hogy lehet ezt a kettőt összeegyeztetni?

Figyelt kérdés
Nem vásároltam be, de nem is akarok éhen halni...
2020. márc. 24. 03:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

A "kötelező" kimenő, mint az élelmiszer vásárlás kivételt képez a maradj otthon szlogen alól, de minél kevesebbet járj és az ésszerűség keretein belül vásárolj. Én pl. egy hétre előre vásárolok be, kb. kiszámítva, hogy miből mennyi fogy el ez idő alatt és így csak heti 1x kell elhagynom a lakást.

Egyébként abból indulnak ki, hogyha esetleg kijárási tilalom lesz, attól még az élelmiszerboltok ugyanúgy nyitva fognak tartani, így a lakosság ellátásában (elvileg) nem lesz majd hiány.

2020. márc. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
25%

A mádia és a kormány azt hangoztatja ami a közösségnek jó. Minél jobban elosztható az élelem, annál kevesebb az elégedetlenség.


Egyén szempontjából viszont más a helyzet. Egyértelműen azok jártak jól, akik nagyobb tételben előre bevásároltak hetekre, 1-2 hónapra. Természetesen ez azoknak nem tetszik akik médiahisztire hivatkoztak és sírnak hogy ki kell menni a boltba súlyos járvány idején mert van két kifli, és már árukorlátozás is van, tehát felhalmozni se lehet.


Aki nem készült fel időben, és nincs tartalékja (más kárára?) az most kénytelen kijárni sajnos.


Krízishelyzet van, mindig az jár jobban aki előre gondolkozott, és sokan meg sokkal rosszabbul, amikor már nincs.

2020. márc. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
23%
Igen amúgy, úgy viszonylag nehéz bevásárolni, hogy az Aldiban a 180 mililiteres főzőtejszínből nem hozhattam el 10 darabot, csak 5-öt, mert "alapvető élelmiszer, így ötöt lehet csak elvinni"... Kösz, azért vissza nem megyek még egyszer, de nem hiszem, hogy ez mondjuk így ésszerű. Persze lisztből ne vigyen senki 40 kg-t, de komolyan, 10 pici főzőtejszín, amit hármasával használok amúgy is..?
2020. márc. 24. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%
Mi a rossebre kell egyszerre TÍZ tejszín? Jó olvasni hogy szart se ér a mennyiségkorlátozás-egyesek megint felhalmoznak, másnak meg semmi se jut.
2020. márc. 24. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Én azt látom, hogy aki felhalmozta a kaját ugyanúgy jár a boltba, a készletet csak arra vette, hátha nem lesz ellátás. Szóval remélem fölöslegesen.
2020. márc. 24. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Egyébként abból indulnak ki, hogyha esetleg kijárási tilalom lesz, attól még az élelmiszerboltok ugyanúgy nyitva fognak tartani, "


Ja, csak ha az egyedül élő jóembert leveri a vírus, akkor nem lesz nagy kedve lázasan boltba szaladgálni. (én 38,5 fokos lázzal már felegyenesedni se tudok és még egy db aszpirinem sincs)

Sem nem jó veszélyeztetni a rokonokat/szomszédokat, hogy futárkodjanak.


Így 1-2 heti ellátmány simán kéne minden háztartásba.

(kajából, vízből ...)



"a készletet csak arra vette, hátha nem lesz ellátás"

Vagy a fenti esetre, vagy ha azt mondják, hogy maradjon karanténben.


Már ismét vannak a polcokon tésztaáruk, így a heti egy bevásárlásommal minden tartósból többet veszek.

De előtte nem volt itthon összesen 2 kg tartós száraz áru.

(pl rizs+tészta+liszt+lencse...)

2020. márc. 24. 07:32
 7/19 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ha hármasával használom fel és cirka 2-3 hétig nem akarok Aldiba menni (hanem mondjuk Lidlbe helyette, ahol nincs ilyen jó áron főzőtejszín ergó nem éri meg venni ott) akkor simán elfogy. Amúgy mit jó olvasni? Írtam, hogy nem mentem vissza, szóval a mennyiségkorlátozásod ugyanúgy "ér", szövegértés..? A karton olajat meg a 30 kg lisztet hogy tudod 10x180 ml tejszínhez hasonlítani? :D

Ha egyedül élsz, az úgy tényleg para, én biztos bevásárolnék a helyedben egyszer tartós élelmiszerből rendesen.

2020. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
48%

#5, Aztán hogy látod, hülyegyerek?


Jósgömnöd van?


Itt pl 9 emberre vásárolunk be, előre a TESCO autó mellé, hogy ne kelljen kimenni a tartalékok mellett.


Azokkal mi van, akik lemennek napi egyszer 2 kifliért? Ők a legnagyobb terjesztők,.mert feleslegesen mennek ki.


Szóval meg kéne találni az aranyközéputat. Bevásárolni 2 hétre előre mindenkinek, de értelmes mennyiségekkel és minőséggel. Boltba csak 1-2 hetente járni max, de akkor feltölteni a készleteket.

2020. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Meg a tartalék alap. Legalább 2-4 hétre. Minden normális polgárnak kellene lennie ilyen vészhelyzetekre.


Szóval aki hisztizik a felvásárlás ellen, az fogadja el, hogy hadiállapot van. Ilyenkor ez az alap és normális bevett szokás.


Csak az emberek még nincsenek hozzászokva mert a háború óta nem volt ilyen, ezért értelmetlen dolgokat halmoznak fel.

2020. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Igen, de mégis honnan tudjam előre hogy 5 nap múlva mit főzzek, mit kivánok majd enni éppen? Én mindig is 1-2 naponta vásároltam pont emiatt, most jó nagy szívás ez az egy hétre előre. Ha maszkban járok, akkor meg nem terjesztek semmit.
2020. márc. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!