Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg egyesek,...

Miért nem értik meg egyesek, hogy sok idős embernek pont a bezártság jelenti a halált?

Figyelt kérdés

Sok idős ember mondja azt, hogy őt nem érdekli halál, legalább megszabadul a fájdalmaitól. Így is annyi nyavalyája van, hogy az már csak megváltás lenne számára. De sokan vannak akik azt mondják, hogy ha ennyit szánt nekik a sors, akkor ennyi volt, nem kell a haláltól félni, de ha elveszik a szabadságukat is, akkor tényleg nincs értelme a továbbiaknak. Ráadásul láttak ők már durvább dolgokat is, nem olyan komoly ez a járvány, mint amilyennek a média beállítja.

Ennek ellenére mindenki be akarja őket zárni.

Miért ilyen önzők az emberek, miért nem értik meg, hogy az időseknek is lehetnek érveik, amiket el kellene fogadni?


2020. márc. 24. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
tedd ahogy jónak látod
2020. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

1. Sokan mondják, hogy "megváltás lennea halál" stb., de nem gondolják komolyan. Az életösztön erősebb. Ha oda kerülnek, hálát adnak majd, ha túlélik.

2. "láttak ők már durvább dolgokat is" - na ja, de a vírus nem látható. Majd akkor kezdenek észbe kapni (a fiatalok is, ha megugrik az intenzívre kerülők és a halottak száma)

3. A bezártság tényleg sokat árt az időseknek fizikailag és szellemileg is, a fiatalok nagy része ezt még nem érzi át, mert nem voltak még ilyen helyzetben.

2020. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha az idos ember is tartja a ket meter tavolsagot, ha akar nathas is lenne, ket hetig otthonmarad, akkor en teljesen ertem, sot. Nem vagyok idos, de inkabb elni igyekeznek halalom elott, nem kitolni csak az idot. Meg az idosek otthona lakoi, onellatasra keptelenekre gondolok, is szivesebben latnanak arcokat, akiket felismernek neha, stb...

A lenyeg egymasra gondolni, nem jarulni hozza a terjedes kockazatahoz. Egyedul setalni igen, de ismerosokkel szigoruan vagy telefonon beszelni vagy ket meterrol szigoruan. Szerintem ezt a vegletes ellenszenvet azok valtottak ki, akik szo szerint fittyet hanytak az egeszre es csoportokban beszelgettek.

2020. márc. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem is igazán a halál miatt féltjük őket. Ha jól emlékszem, még a 80+-os korosztályban is "csak" 15% körül volt a halálozás Olaszországban (persze megfelelő eü ellátás mellett). Valószínűleg mi időseink nagy része is túlélné, ha mindenkinek jutna ellátás. Az a baj, hogy elsősorban a közösség érdekeit kell most figyelembe venni, nem azt, hogy az egyén személy szerint mit gondol. Én is vehetném félvállról a dolgot, 22 vagyok, valószínűleg pár nap alatt túl lennék a covidon. Viszont nem biztos, hogy a családtagjaim, a postás, a bolti eladó és bárki más, akit a tünetmentes időszakban leköpködök szintén kér belőle. Erzsike néninek is azt kellene tudomásul vennie, hogy oké, hogy ő szívesen meghalna, de nem biztos, hogy a férje, a szomszéd, a barátnői és a buszsofőr is, akikkel napi kapcsolatban van és megfertőzheti őket.
2020. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
70%
Azért ez így túlzás, nehéz, de azért bele nem hal senki. Én két hete nem megyek sehova, már nehezen viselem, de felfogom, hogy ez nem csak az én érdekem (66 éves vagyok).
2020. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha jól, értem, akkor zárjunk be mindenki mást, és állítsuk a földbe a gazdaságot, hogy ők sétálhassanak?
2020. márc. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyan? Ítélkezési szünet van!
2020. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt is fel kellene ám fogni, hogy ő attól még fertőz, másrészt, hogy főleg miattuk van kib....a itt mindenkivel. Aztán amíg ők majd utána is kapják a nyugdíjat, a többieknél minél hosszabb a karantén, annál több millióan lesznek kirúgva világszerte.
2020. márc. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!