Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minek írhatott fel az orvos...

Minek írhatott fel az orvos Cetirizint hurutos köhögésre?

Figyelt kérdés

Ez egy makacs nátha, vagy influenza. Hurutos köhögéssel. Allergiás sosem voltam, ez meg allergia gyógyszer. Érdemes mégis szedni? Írt antibiotikumot és köptetöt is. De ezt a Cetirizint nem értem, minek..

Mondjuk, távgyógyítás volt, mert vírushelyzet miatt nem megy hívja be a rendelőbe az embert.


2020. márc. 25. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem "allergia gyógyszer", hanem antihisztamin. Nem csak allergiában termelődik hisztamin, hanem fertőzések esetén is ez szabadul fel az immunsejtekből, ez okozza a váladékozást.
2020. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt nem gondoltam. Akkor mégiscsak nagyon fontos lehet, mert nem akar szűnni az a köhögés.
2020. márc. 25. 07:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Az antihisztamin csökkenti a váladék termelődését, a köptető segít fellazítani, hogy könnyebben ki tudjon ürülni, az antibiotikum elpusztítja a baktériumokat, amik a fertőzést okozzák. Az a fontos, hogy most köhögéscsillapítót ne szedj akármennyire is köhögsz, mert akkor bent marad a váladék és egy jó kis tüdőgyulladást okozhat.
2020. márc. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én is hasonló cipőben járok, ezért is tévedtem ide. Ha ez megnyugtatja, nekem két hete tartó száraz köhögsére írta fel a házi orvos. Amennyire utána tudtam olvasni gyakorta szokták. :)


Minden jót és kitartást!

2020. márc. 28. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!