Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megtagadhatja e a munkáltató...

Megtagadhatja e a munkáltató a munkába járást arra hivatkozva hogy, ne menjen be az ember dolgozni mert kisgyermeke van és elkaphatja tőle a korona vírust amit be vihet a munkahelyére?

Figyelt kérdés

Elég abszurdnak hangzik tudom,de az én munkáltatóm azzal hívott fel hogy ne menjek 2 hétig dolgozni mert van itthon kisgyermek és ő lehet hordozó akitől elkapom.

Egy ismerősöm sincs akinek a munkahelyén ilyen szabályozás lenne,és az interneten sem találtam még hasonlót sem hogy erre hivatkozva megvonhatják tőlem a munkát.

Azt mondták hogy erre az időre fizetnek de még most sem tudták meg mondani hogy pontosan mennyit,és már a 2 hét sem biztos lehet hogy több idő lesz.

Vagyonőr vagyok úgyhogy ne lepődjön meg senki mert ebben a szakmában sajnos vannak cifraságok,de arra lennék kíváncsi hogy létezik e ilyen vagy valaki más járt e így?

A válaszokat előre is köszönöm


2020. márc. 25. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább a fordítottjáért kellene aggódni, te elkapod a munkahelyen és megfertőzöd a családodat.
2020. márc. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van de sajnos ennek semmi köze a kérdéshez
2020. márc. 25. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha kifizetnek, mi a probléma?

Amúgy szerintem ez a vészhelyzet a szokásosnál is "rugalmasabbá" teszi a szabályokat.

2020. márc. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írod, vannak "cifraságok". Azért nem találsz infót, mert túl friss a dolog ahhoz, hogy egyértelmű szabályozások legyenek.

Most a munkáltató is hozhat döntéseket saját hatáskörben.

2020. márc. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már tárgytalan a kérdés mert felmondtak nekem vagy nemtudom,ugyanis tegnap voltam a kormány ablakban a gyed-et intézni és ahhoz kellet volna a munkáltató,és ott szembesített vele az ügyintéző hogy 03.14-e óta már nem vagyok bejelentve azaz tegnap volt 11 napja hogy nincs munkahelyem

13-án dolgoztam utoljára 14-én a tudtom nélkül kijelentettek és 15-én szólt a főnököm hogy ne menjek 2 hétig melózni mert kisgyermekem van, és maradjak otthon de azt az időt is fizetik természetesen nem tudta megmondani hogy pontosan mennyit

Nekem már akkor is gyanus volt ez az egész,azért is írtam ki ide a kérdését

Azért írtam ezt le hogy ha valakit ezzel az indokkal nem engednek melózni,akkor nagyon nézzen utána hogy ne járjon úgy mint én

2020. márc. 26. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!