Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha ennyire koronavírus van,...

Ha ennyire koronavírus van, akkor miért jönnek-mennek/fociznak/motoroznak ezerrel az emberek odakint?

Figyelt kérdés
Én meg itt punnyadok bent, "maradjotthon" címen...

2020. márc. 26. 17:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszik komolyan a bajt.
2020. márc. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Hellmano ***** válasza:
100%
Kocsikázni/motorozni miért ne lehetne? Ott senkivel sem érintkezel. Egy a lényeg ne tömegesen csináld, ha csinálsz valamit! Tehát nincs megtiltva semmi, ha észszerűen csinálod. Nyílván a foci már más, mert ott testkontakt is van én pl. kosarazom annak teljesen annyi, mert ott ugye teljes test kontaktok vannak egy védekezés során stb. Viszont, ha te egyedül elmész sétálni6kirándulni/kerékpározni valahova azt senki nem fogja rossz néven venni. A csoportosulást kell kerülni és megakadályozni a fenn említett tevékenységgel senkit nem veszélyeztetsz.
2020. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, a szigeten reggel nyolckor 6-8 fős kocogós bolyokban ment a csacsogás. Nem nagyon hiszem, hogy egy 6-8 fős, egy háztartásban élő család kerekedett fel kocogni.
2020. márc. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Hellmano ***** válasza:
100%
Hát igen ezt a 6-8 fős nyílvános csoportosulást már nem kéne mutogatni másnak, mert se jó példát nem mutat se nem egészséges ez most. Mert sokan úgy lesznek vele, mint a kérdező, ha más csinálja én, miért ne csinálnám? Szóval egy ilyent , ha én meglátnék beszólnék nekik simán, hogy csinálják , ha sportolni akarnak, de max. kettesével. És itt tényleg azt emelném, ki aki ezt meglátja felmerül benne, ha ők csinálhatják én miért ne csinálhatnám és ez lesz a nagy baj.
2020. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
És azért is voltam ideges ezektől a 6-8 fős csoportoktól, mert se kikerül se előzni nem lehet őket anélkül, hogy közel mennél hozzájuk. Szóval hiába próbálod kerülni a tömeget, ha a tömeg nem kerül ki téged...
2020. márc. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 szamo77db ***** válasza:
100%
Nem fogják fel, hogy miről van szó!
2020. márc. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Így van ez... ezért ugattam volna már a múlt héten is, hogy kijárási tilalom kéne, oszt' sikta! Meg lenne oldva minden. De valami miatt nagyon húzódoznak ettől a felsőbbségek...
2020. márc. 26. 19:08
 8/17 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönet, mindenkit felpontoztam.
2020. márc. 26. 19:08
 9/17 Hellmano ***** válasza:
71%

A teljes kijárást szinte lehetetlen betartatni, ezért vagyunk a maradjotthon magadtól hozzáálláshoz, mert az nem kényszer. Mikor már karantén van, akkor megfosztanak gyakorlatilag az emberi szabadságodtól, hisz csak olyan helyzetbe léphetsz ki, ami létszükséglet. Munka, az adott fontossági munkák elvégzése (tehát minden másnak le kellene állni pl. most még simán dolgozik mindenki értem ezalatt az építkezéseket is ahol van olyan itt a környékemen, hogy 100 ember simán van ott egy nagy építkezésen, akkor már az sem lenne létszükséglet, tehát az összes építkezést is le kellene lőni a maszekok ugyanúgy nyomják a melót "kőműves, lakatos stb." őket is lekellene állítani).


Amúgy betartják az emberek szerintem elég jól ezt, de sajnos, ha ugrik a megfertőződés hirtelen mondjuk 500-1000 közé és a halálozás netán megugorná a 100-at kb. akkor jönne el a mindenkire érvényes karantén. És, akkor itt jön, hogy ezt viszont nem szabadna megvárni! És igenis kellene a karantén mindenkire... nehéz döntés ez, de ha megnézed már most van Magyarországon belül 2 település, ahol a polgármester megmerte lépni, hogy karantént rendel el Orbántól függetlenül, hisz a polgármester is eljárhat így!

2020. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

A teljes kijárási tilalommal még jobban nyújtanák, mint a rétes tésztát. Így is bőven túllőttek a célon. Napi 50-100 beteggel, mikor érünk oda, hogy megint csak 13 lesz? Azért 13, mert akkor zárták be az iskolákat, ha nem akarnak magukból hülyét csinálni 12-nél nyitják ki megint. Megmondom, mikor lesz 12, kb 1 év múlva. Addig akkor se iskola, se érdemi melózás? Lassan rájönnek ők is, hogy hülyeség volt. 1 évig nem lehet bezárni az országot.

Túl lassú a terjedés.

2020. márc. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!