Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem bírom ki idegileg a...

Nem bírom ki idegileg a koronavírust! Nincs megoldás?

Figyelt kérdés

Kezdek totális idegösszeomlást kapni.

1. A páromat most nem látom emiatt, mert ez így biztonságosabb de mivel nem tudni meddig tart, lehet 2 hónap, lehet szeptemberig, nem tudni, ezért meghülyülök a bizonytalanságtól. Ha szeptemberig nem láthatom emiatt, hát nem tudom...

2. Nem tetszik ez a bezártság, egyetemista vagyok és tanulni kell de itthon elég nehezen megy, mert a szüleim gyakran veszekednek de ha nem veszekednek, akkor meg segítek nekik, mert sajnos sok a bajuk és legalább ahol tudok, besegítek. Szóval időm sincs sokszor gyorsan tanulni meg hát a hangulat.

3. A szüleim miatt is félek, nehogy elkapják, vannak betegségeik, ezért veszélyeztetebbek.

4. Nem tudok annyit pihenni, amennyit kellene. Nem tudok olyan programokat szervezni, mint ezelőtt, nem találkozhatok akárkivel.

5. Anyukám is aggódik, ideges, már a falra mászik az állandó kézmosástól, fertőtlenítéstől, neki is hiányzik, hogy kimozduljon.


És akkor még belegondolni, hogy ki tudja meddig tart, lehet nyárra se lesz vége és akkor még lehet második turnus is lesz, egyszerűen már ott tartok, hogy az egész életem tönkremegy. Bezártság, szakítás, rettegés lesz az egész.


2020. márc. 26. 22:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%

Így van. Mindenkinek nehéz.


Viszont gondolj bele, több millió embernél is sokkal jobb helyzetben vagy.


1. Nem vagy orvos, nem vagy bolti eladó vagy rendőr.

2. Nem rúgtak ki a munkahelyedből

3. Nem vagy veszélyeztetett korú.


Lényegében csak otthon kéne maradni, ennyi az áldozat. Ez is szar, de azért nem egy háború ahol agyonlőnek. És nem is éhezés ahol 30 napig krumplit ehetsz csak.


...

Igen, megváltozik sajnos az életünk, lehet évekre.


Ha nem akarod kockáztatni a szükők életét, akkor össze kell költöznod a pároddal egy albérletbe. Ez a megoldás.

2020. márc. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Nekem is tönkretett most mindent ez az egész. Párommal is ugyanígy vagyunk, mint ti, kérdező. Ráadásul munka téren is jött volna egy csomó új lehetőségem, és most mindet buktam emiatt. Egyetem is egy rakás szar így, nem működik nagyon nálunk ez az online oktatás.

Mostmár azt mondják, hogy a nyarat is buktuk, örülhetünk ha szeptemberre lecsillapodik a járvány, JÓ ESETBEN. Lehet, hogy még ősszel is fennáll majd a dolog. Mindent tönkretett nekem a vírus: párkapcsolatomat, munkámat, tanulásomat, ráadásul a családi kapcsolatok is egyre romlanak el, mert egymás idegeire megyünk már. És ha vége is lesz a járványnak, a gazdaság szerintem még legalább 1 évig romokban lesz utána. Még csak 2-3 hete tart ez az egész, de olyan, mintha hónapok teltek volna el, egyszerűen nem tudom mi lesz így, nem tudom elképzelni, hogy hónapokig ez fog még menni. Megőrülök már.

2020. márc. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

... ja én le se merem írni hogy egy mekkora állást buktam el külföldön emiatt (hat számjegyű bőven). Márciusban lett volna a személyes találkozó, de már kb ott volt a szerződés.


Kezdődő párkapcsolat nekem is romokban, nem tudok most odaköltözni a csajhoz, és nem is akartam volna egy 30 nm-es lyukban lakni, úgy hogy még sohasem költöztünk össze.


Csoda ha a fizetésem megmarad, de már para van a munkahelyen is. Talán úgy tudjuk megmenteni, hogy állami megrendelésre eü eszközöket pl lélegeztető alkatrészeket gyártunk. Csak ehhez be kéne menni dolgozni...


Sportéletben is tök jó voltam, erre bezárták a központot ahol nyomtuk. Áprilisban versenyt terveztünk :(


...

Tényleg azert adok hálát hogy még van munkám és kenyér az asztalon + nem vagyok orvos.

2020. márc. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 árokpart ***** válasza:
100%
Szerintem itthon Magyarországon június eleje körül feloldják a korlátozásokat, ha nem lesz ennél rosszabb a helyzet.
2020. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
48%
Egyszer az eletben probald meg, hogy nem magadra gondolsz. Ez borzasztoan nehez mindenkinek. Aki nem elt haboruban pl. Ott az ember az onzeset elengedi.
2020. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kicsit segít ha látom mások mit éreznek. Nemcsak magamra gondolok, hiszen direkt nem megyek sehova. Épp azért, hogy a szüleimet ne veszélyeztessem ha elkapnék bármit. Vagy hogy ne adjam át senkinek az utcán ha véletlenül elkapnám.
2020. márc. 26. 23:42
 7/32 anonim ***** válasza:
67%
Ugyanez van nálunk is. Kivan a tököm ezzel már. Sajnos senki se akarta ezt. Talán a Svéd modell jobb, ahogy ők kezelik, de ahhoz jó egészségügy kéne, ami nekünk nincs. A vírusról nem tehetünk, senki se tehet. Viszont az egészségügyet 10 év alatt a fidesz nem tudta megcsinálni, na arról tehetnek. A puskás stadion ára jó pár tízezer legeztető gép lenne....
2020. márc. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
72%
Úgyhogy, ha vége ennek az egésznek én -vidékről is felmegyek tüntetni, ha majd lesznek, mert biztos lesznek.....
2020. márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
2020. márc. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 lencsefőzelék ***** válasza:
39%

„de azért nem egy háború, ahol agyonlőnek.”

De, háború, méghozzá az emberiség ellen. Csak ezt nem hagyományos fegyverekkel vívják.

https://www.youtube.com/watch?v=3ryIEAhTh9k&t=1614s

30 percnél van szó arról, ami napjainkban valósul meg. Innen le is tölthető a dokumentum:

[link]

„Nemcsak magamra gondolok, hiszen direkt nem megyek sehova. Épp azért, hogy a szüleimet ne veszélyeztessem, ha elkapnék bármit. Vagy hogy ne adjam át senkinek az utcán, ha véletlenül elkapnám.”

Pedig (most még) nyugodtan mehetnél. Egyelőre se járvány, se kijárási tilalom nincs Magyarországon. 261 eset és 10 halott nem járvány. Oszd el az ország lakosságával. Sima influenzában, tüdőrákban, kardiovaszkuláris vagy éppen neurodegeneratív betegségben, gyógyszerek mellékhatásaitól naponta (!) többen halnak meg. Nagyobb esélyed van egy közlekedési balesetre, mint hogy elkapd ezt a nyavalyát.

[link]


Közben – a járványra hivatkozva – sorra hozzák a korlátozó, megszorító intézkedéseket. Az otthon ülő ember pedig nem megy tüntetni. Pont ez a céljuk: minél többen maradjanak otthon, minél hosszabb ideig.


„A kormányok szeretik a szükségállapotokat, és a Kínából érkező fényképek és videofelvételek bizonyítják a rendőrállam borzalmas fellépéseit. A jelenlegi válság újabb lehetőséget jelent a kormánynak, hogy a vírus elleni küzdelem ürügyén a saját akaratát érvényesítse. A koronavírus-járvány a világon mindenütt jó ürügyet biztosít a kormányok számára az Új Világrend egyik kedvenc tervének bemutatására, amely a kötelező védőoltás. Ez az elképzelés azért különösen népszerű, mert lehetővé teszi, hogy a hatóságok hozzáférjenek az emberi szervezethez, különösen a vérkeringéshez. Az igazat megvallva fogalmunk sincs arról, hogy mi van a fecskendőben, így bármit bejuttathatnak a szervezetünkbe a tudtunk és jóváhagyásunk nélkül. Bármi legyen is az igazság a vírus eredetével kapcsolatban, hogy ki hozta létre, hogyan szabadult ki, és hogy tényleg annyira veszélyes-e, amennyire sulykolják, kétségtelen, hogy a koronavírus-járványt az Új Világrend különböző terveinek meggyorsítására használják fel a tipikus probléma-reakció-megoldás képletben.”

Makia Freeman

amerikai kutató, író és médiaszerkesztő


https://www.youtube.com/watch?v=uDf76NnF82A

Tartsd félelemben az embereket. Tartsd őket stresszelt állapotban. 10:24-nél:

https://www.youtube.com/watch?v=WXeAwtKrnHg

2020. márc. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!