Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A 60 vagy 65 év felettiek...

A 60 vagy 65 év felettiek közül szerinted hány százalék, akinek nincs valamilyen "alapbetegsége"?

Figyelt kérdés

2020. márc. 27. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
40 fölött már nincs egészség, csak tünetmentesség, mondta nekem a háziorvosunk.
2020. márc. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyu negyvenes vagyok. A korosztályomból alig ismerek olyat, akinek nincs valami alapbetegsége. Magas vérnyomás, 2. tipusú cukorbetegség, zsírmáj, szívbetegség, elhízás, pajzsmirigy alul vagy felülműködés, inzulinrezisztencia.

Sokan antidepresszánsokon élnek.

Képzelheted mi van 60 fölött.

2020. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
40 alatt is rengeteg beteg van itthon sajnos. :(.
2020. márc. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is elmúltam 40, nekem nincs egyik sem, amit 2-es felsorolt.

Csak azért merült fel a kérdés, merthogy mindig hozzáteszik, hogy akik elhunytak és idősek volt alapbetegségük. Kevesen lehetnek, akiknek nincs, de érdekelne a statisztika, vagy ha van itt valaki, akinek nincs.

Viszont nem tudom pontosan, mi számít alapbetegségnek, mi nem.

2020. márc. 27. 16:58
 5/12 A kérdező kommentje:
vessző kimaradt: idősek, volt
2020. márc. 27. 16:59
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Egészséges ember nem létezik, csak rosszul kivizsgált.
2020. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#4: Jó eséllyel van neked is valami bajod, csak nem tudsz róla! De ne legyen igazam, legyél te kivétel.
2020. márc. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Én is elmúltam 40, nekem nincs egyik sem, amit 2-es felsorolt."


Simán lehet pajzsmirigy problémád és immunbeteg is simán lehetsz. Főleg a pajzsmirigy tud a háttérben maradni.... Sőt.. évtizedekig lehet tüneted se lesz... Szóval én nem szólnám el magam. Csak akkor ha van 2-3 vérvételed egymás után THS-ra nézve, ami normál értéket mutat.

2020. márc. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nézettem már magamnak THS-t. Gondoltam, hogy rögtön jön valaki, hogy nem vagyok egészséges :)


Léci az "alapbetegségek"-et definiáljátok, mert anélkül még valójában a feltett kérdésem sem értelmezhető. Illetve hol találok erre definíciót?

2020. márc. 27. 17:29
 10/12 anonim ***** válasza:

Hát igen, nem mindegy milyen betegségekről beszélünk, pl attól nem fog senki nagyobb eséllyel meghalni, mert antidepresszánst szed szorongásra.

Nagyjából szerintem olyanokról lehet szó, amik már most jelentősen igénybe veszik a szervezetet és annak immunrendszerét, tehát főleg az elhízással összefüggőek (szívproblémák, vérnyomás, vércukor), továbbá a daganatok.

2020. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!