Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőszűkülete van az ismerősöm...

Tüdőszűkülete van az ismerősömnek. Mennyi az esélye hogy helyrejön?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akinél kb. másfél hónappal ezelőtt kezdődtek jelentkezni roham szerűen a következő tünetek: Vér jön fel a szájába valahonnan, Szédül, Hányingere lesz, majd elkezd fulladni.

Az első ilyen alkalomnál mondtam hogy hívjon mentőt (Németországban lakik), vagy ha nem is hív legalább menjen el orvoshoz. Sajnos nem tette, s a rohamok egyre erősebb tüneteket generáltak. Nagy nehezen sikerült rávenni (néhány ember már sírva fakadt, annyira aggódott miatta), hogy menjen el orvoshoz. Most ott tartunk hogy az intenzíven fekszik, és lélegeztetőgéppel alszik, s néha-néha elfelejti hogy miért van kórházban (az orvosok szerint enyhe stroke-ja is lehetett).

Én nagyon aggódom érte. Mennyi az esélye annak, hogy felépül?



2020. márc. 29. 03:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit értesz tüdőszűkület alatt, ilyen lényegében nincs. A tüdő inkább tágult lehet (emfizéma), vagy a hörgők szűkültek, vagy tüdőverőerben lehet embolus stb....nem mindegy. Nyomozd ki, mi a pontos diagnózis, attól függ a várható kimenetel.
2020. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pontosan nem tudom mi, annyit tudok hogy szűkülete van. Ezek szerint a hörgőcskéi szűkülhetnek.
2020. ápr. 6. 01:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként sajnos napok óta csak romlik az állapota. :/
2020. ápr. 6. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!