Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájt egy kicsit a nyakam meg...

Fájt egy kicsit a nyakam meg a tarkóm és gondoltam be kenem melegítő krémmel. De kenés utan 10x erősebb lett a fájdalom. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
A nyakam már hónapok óta fáj és rendszereden szoktam melegítő krémmel enyhíteni a fájdalmat. Szokott is segíteni de ilyen még nem történt hogy sokkal rosszabbul lettem tőle. Ortopédusnál voltam már vele, Mri készült a nyakamrol ahol látszik hogy kicsit szét csúsztak a csigolyák de az orvos szerint ez nem kéne gonfot okozzon, azt mondta hogy be vannak feszülve az izmok és attol fáj, ki írt fizioterápiára meg melegítő krémet ajánlott de nekem nem múlik tőle a fájdalmam. Milyen orvoshoz fordulhatnék evvel? Esetleg csontkovácshoz?

#fájdalom #nyak merevség
2020. márc. 29. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem be van gyulladva, pl mint amikor fáj a fogad és hideg borogatás kell rá, mert a meleg tovább fokozná. Hogy érzed, hideg vagy meleg esne jól neki?
2020. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Gondolod hogy hónapok óta be van gyulladva? Nem próbáltam még hideget rakni rá mert az orvos azt mondta hogy csak meleget tegyek rá hogy el bírjanak lazulni az izmok.
2020. márc. 29. 10:56
 3/4 Laylah ***** válasza:
Múlt héten nekem is beállt a nyakam meg a vállam, mai napig fáj még kicsit. Az első pár nap volt rossz, éjszaka is felébredtem rá, meg alig bírtam mozgatni a nyakam. A legjobb nekem a meleg-hideg váltott borogatás volt. Vagyis, fogtam egy tiszta törlőkendőt (amit takarításhoz szoktak használni, a mikroszálas), átitattam a csapból folyni képes legmelegebb vízzel, végigfektettem azon a részen, ami a leginkább fájt, és ott tartottam a kezemmel. Mikor kicsit kihűlt, akkor megfordítottam, és a kinti, hidegebb rész került a meleg helyére. Mikor az is felmelegedett, akkor kezdtem elölről. Másfél-két óra után valamivel jobb lett, bár el nem múlt.
2020. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed.

Egy ismerősöm elment többször is craniosacralis (kranioszakrális) kezelése és azt mondta, hogy neki nagyon jót tett. Esetleg próbáld ki te is ezt a fajta kezelést.

2021. nov. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!