Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért izzadok ennyire? Nagyon...

Miért izzadok ennyire? Nagyon rossz! Valakinek valami jó tanács?

Figyelt kérdés

Kérlek olvassátok el!


17 éves fiú vagyok, mindjárt 18. Régen soha nem izzadtam semennyire sem. Az a problémám adódott, hogy már majdnem egy éve nagyon el kezdtem izzadni. De csak a hónaljam.


Egyszerűen nagyon rossz és nem tudok mit csinálni ellene. Egyszer felkeltem, készültem a sulira és mire beértem már tiszta víz volt a hónaljam és nagyon rosszul éreztem magam miatta, a kezem alig mertem felemelni, szörnyű érzés. És azóta ez mindennapossá vált. Hiába mentem a mosdóba és töröltem le, egy fél perc múlva megint tiszta víz volt, utána le is mostam, de nem segített. Télen pedig, mikor kabátot kell húzni a hideg ellen a legrosszabb. Egyrészt fázok, ezért muszáj a kabát, de hihetetlenül izzadok olyankor, sokkal jobban.


Most, hogy nincs suli azt hittem, hogy végre megoldódik, de nem. Fokozódott picit, inkább úgy mondom, hogy időszakosabb lett. Egyszer így elindul az izzadás és olyankor fél-egy órára le kell vegyem a pólóm.


Egyébként inkább vékony vagyok és tényleg soha nem izzadtam, ezért nem tudom mitől lehet. Engem ez nagyon megvisel, mert egyrészt szörnyű érzés, másrészt nagyon szeretem a tisztaságot, alapból napi kétszer megfürdök.


Kérlek benneteket, hogy ha tudtok, valahogy segítsetek, adjatok tippeket, tanácsokat!


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2020. márc. 29. 22:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem megírni, hogy rengeteg dezodort megpróbáltam már, de egyik sem segített, volt amitől még rosszabb lett.
2020. márc. 29. 22:16
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

HOrmonális. A szag ellen legjobb, ha borotválod a hónaljad.

Gyógyszertárban kapható Antisudorica folyadék, ez nagyon erős izzadásgátló, igen hatékony. A dezodorok között is keresgélj tovább.

2020. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Addig örül mig nem a fejed izzad. Azt nemtudod kenegetni.
2020. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hormonális változás indukálta, amit stresszel - az izzadságtól való, fóbiába átcsapó félelemmel erősítesz fel saját magadban. Ettől van.

Mondanám, hogy ne foglalkozz vele, ne idegesítsd magad e miatt, de úgyis fogod. Legyűr az "izzadságdémon", vagy inkább helyen a van a tököd is? Amúgy fogadd meg a #2-es tanácsait.

2020. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az izzadás (verejtékezés) természetes jelenség. Nem szabad izzadsággátlót használni, mert eltömi a pórusokat, így nem tudsz megszabadulni a felesleges méreganyagoktól. Nem izzadásgátlót kell használni, hanem gyakrabban kell tisztálkodni, vagy nedves papír-zsebkendővel letörölni a verítéket.
2020. márc. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!