Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudok aludni, mit tegyek?

Nem tudok aludni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mióta súlyosbodott Magyarországon a járvány helyzet, azóta ki se tudtam mozdulni a lakásból. Ez nagyjából 1,5 hete történt. A normál életben nem sok időt töltök 4 fal között, ha mégis előfordul akkor is max 1-2 napra. Minden nap szoktam járni edzőterembe, továbbá majdnem minden nap tavasztól októberig le szoktam biciklizni a 25km-re élő nagyszüleimhez sportolás céljából, de egyikük szívbeteg tehát ez most teljesen kizárva. Az edzőterem bezárt. Nem tudok magammal mit kezdeni. Egész nap, reggeltől késő estig a számítógép előtt ülök amely nagyon nem megszokott tőlem, hisz ezelőtt jó ha 1 hónapba egyszer leültem elé "kockulás" céljából.

Én már nagyon nem bírom ezt a helyzetet és aludni se bírok már köszönhetően ennek az életmódnak.

Kimozdulni abszolút nincs esélyem mivel panelba élünk és nincs kertünk. Boltba nem kell menni mivel faterom ott dolgozik és megvesz mindent amire szükségünk van.

Mit tanácsolnátok? Nektek nincs kihatással az alvásminőségetekre a jelenlegi helyzet?



2020. márc. 30. 04:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Neked is...Reggelt?

Azt tudom tanácsolni, hogy lefekvés előtt ne egyél (vagy ha igen, könnyű kajákat), ne nézz kékfényt (ilyenkor pl: az jó ha gyenge fény mellett olvasol).

2020. márc. 30. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szintén jelen. :(
2020. márc. 30. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezt az éjszakát már hagyjam a fenébe, majd este lefekszem és kialszom magam?
2020. márc. 30. 04:19
 4/8 A kérdező kommentje:
#1 Egyébként ez nem probléma, mivel lefekvés előtti rutinom mindig abból álltak, hogy eszek illetve híreket olvasok telefonon, mégis évente 2x fordul elő, hogy nem tudok aludni, az is nyáron amikor éjszaka is 30 fok van
2020. márc. 30. 04:20
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, kitartást! :(

Szerintem a te esetben bőven kimerítené az "egészségügyi sporttevékenység" fogalmát, ha (amennyiben semmilyen tüneted nincs), továbbra is bicikliznél. Persze nem a nagyszülőkhöz. Erdőbe, ki, a határba, a józan eszed és az egészséged megőrzése érdekében. Ez ilyenkor is fontos, és a kijárási korlátozás is megengedi.

Rossz időre meg új otthoni hobbit (mondjuk otthoni torna, jóga tanulása videókból stb.), kis projekteket (szobanövények, takarítás, átrendezés, főzés új receptekkel stb.) tudnék javasolni.

Nekem is volt egy egyhetes álmatlan időszakom (pedig kifejezetten hozzá vagyok szokva az elszigeteltséghez és az itthoni időtöltéshez, de rettenetesen szorongtam így is). Az segített, hogy csak naponta egyszer olvasok híreket, naplót vezetek, és minden nap e-mailt/fb-üzenetet írok egy családtagnak/rokonnak/barátnak vagy telefonálunk. A tesómmal Facebook-játékokkal játszunk. Az otthoni társasozás, kártyázás, zenehallgatás, olvasás is remek.

2020. márc. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

akkor csak feküdj és kész , többet ér mintha fenn lennél.

nemcsak az lavás pihentet hanem a csukottszemmel fekvés is.

2020. márc. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Végül 5 óra fele sikerült elaludnom :)

Köszönöm mindenkinek

2020. márc. 30. 09:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész el biciklizni vagy futni. Azt szabad. A maradj otthon (még) nem azt jelenti, hogy nem mehetsz el tök egyedül egy erdőbe túrázni, futni, bicajozni hanem hogy nem menj tömegbe, boltba, haverokkal bandázni.
2020. ápr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!