Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért okoz enyhe eufóriát ez...

Miért okoz enyhe eufóriát ez a koktél? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Ráálltam arra, hogy reggelente megiszok egy "koktélt", és utánuk dobok néhány tablettát:


- 500 mg magnézium (pezsgőtabletta)

- 2.000 mg C vitamin (pezsgőtabletta)

- 200 mg koffein (Naturland)

(ez fél liter vízben)


+ 2-3 tabletta Memolife Max


A Memolife kivételével mindent összetörök mozsárban, és felengedek vízzel egy pohárban. Egyben megiszom az egészet, és körülbelül 8-10 perccel a fogyasztást követően leginkább egy "hideg nyugalom"- szerű érzés árad szét bennem. Tényleg "hidegnek" érzem magamat, de köze sincs a valódi "fázás" érzetéhez, enyhe eufóriával jár, összeszedett leszek, és jobban bírom a fizikai-szellemi megterhelést is. Ilyenkor semmi sem teher, képes vagyok egész nap egy zokszó nélkül csinálni olyat is, amihez nincs kedvem.


Külön-külön, és párokban is próbáltm bevenni ezeket a dolgokat, de csak és kizárólag együtt fejtik ki ezt a hatást. Annyi, hogy a Memolife nélkül is érvényesek a fent leírtak, de ha a háromból az egyik hiáynzik, már nem "működik". Mi okozhatja?



2020. márc. 30. 12:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Leginkább placebó hatás.

Ekkora C vitamin, ha nem retard kapszula akkor kibrunyálod nagyrészt. Teljesen felesleges.

2020. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam róla, a C vitamint lehet hogy vissza is veszem. Placebo ilyen erős lenne? Volt már szerencsém placebo hatáshoz egy gyógyszerrel, az közel sem volt ilyen erős. Ez tényleg érződik fizikailag bennem. Ennyire hatásos lenne a pszichés része?
2020. márc. 30. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A 200mg koffein is egy lórúgás, egy monsterben valamivel kevesebb van
2020. márc. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na igen, azt nem emeltem ki: testmozgással és jól felosztott "sokszor kevés" étrenddel ellensúlyozom hogy hagyjam megugrani a vérnyomásom, emellett nincs panaszom a koffein miatt. Nem először csinálok ilyet, hozzá vagyok szokva (nélküle élni sem tudok), még évek óta tartó függőségnél is okozhat ilyen hatást?
2020. márc. 30. 12:09
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem álltam úgy hozzá egyébként, hogy "engem ez most szét fog vágni", akkor is lehet ilyen erős placebo? Úgy tudom az ember elvárásai ütközhetnek ki egy dologgal kapcsolatban placebo szintjén. Vagy az csak megtámogatja ebben az esetben a valódi hatsát?
2020. márc. 30. 12:12
 6/13 anonim ***** válasza:

Én a kávéval vagyok így.Szinte már az első korty után, de ahogy megiszom... kiváltja az izgatott eufóriát. Általában az első adag.


Pedig gondoljunk bele, kell kb 15 perc mire egyáltalán eléri a megfelelő plazamakoncentrációt.


Ez igaz a többi cuccra is.


Kizártnak tartom hogy 15 perc alatt felszívódjon mondjuk a magnézium vagy a C.


Ez azért nem ethil, hogy már a nyálkahártyán absorbeál a vérbe egyből 😃


Mégis üt. Szerintem placebó főleg. Egyfajta pavlovi reflex.

2020. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindegy is, működik ez a lényeg... kísérletezz vele nyugodtan ha tényleg üt!


Lehet kipróbálom én is.

2020. márc. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ha placebo nekem mindegy, működjön az a lényeg. Sok sikert mindenkinek aki kipróbálná! Én kis adagokkal kezdtem és fokozatosan hoztam fel. Pl magnézium 1, 1-5 tabletta, aztán 2 db már. Ajánlom másnak is azért a fokozatosságot :)


Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek!

2020. márc. 30. 12:25
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
200 mg koffein üt fejbe.
2020. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A koffeinnek és a c vitaminnak túl nagy az adagja.
2020. márc. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!