Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Okozhat a gyomorsav csökkentő...

Okozhat a gyomorsav csökkentő gyógyszer ilyen dolgokat?

Figyelt kérdés

Tegnap hülyeséget csináltam és bevettem egy qualmatel gyomorsav csökkentő tablettát, kicsit fura volt a hasam azt hittem a sav miatt.(de kiderült nem az miatt)

Este 7 körül ettem aztán 11 kor bevettem hajnali 3kor arra ébredetem hogy hányingerem van meg mintha valaki tekergetné a gyomromat belülről.

El sem tudtam aludni 2-3 órán keresztül.

Reggel mikor felkeltem nagyon rossz volt a közérzetem, a hányinger is megmaradt de enni még is tudtam.


Okozhatott a savlekötő ilyen problémát úgy hogy nem is volt sok savam? Tehát azt a keveset ami volt is lekötötte.



#gyomor #qualmatel
2020. márc. 30. 14:38
 1/2 A kérdező kommentje:
Meg éjjel jelentkezett enyhe szédülés is meg mintha remegett volna a gyomrom.
2020. márc. 30. 14:39
 2/2 anonim válasza:

Ha elolvasnad a betegtajekoztatot, ami korulbelul annyi idobe telik, mint ezt a kerdest megirni, akkor kiderult volna, hogy ez van rajta:


4. Lehetséges mellékhatások

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

Gyakori mellékhatások (10 betegből legfeljebb 1-nél fordulhat elő)

- fejfájás, szédülés, <----- Ez volt neked

- hasmenés, székrekedés

Nem gyakori mellékhatások (100 betegből legfeljebb 1-nél fordulhat elő)

- étvágytalanság, ízérzés zavara,

- hasi diszkomfort, puffadás, hányinger, hányás, szájszárazság, fokozott bélgázképződés, <----- Meg ez

- bőrkiütések, viszketés, csalánkiütés,

- kimerültség

Ritka mellékhatások (1000 betegből legfeljebb 1-nél fordulhat elő)

- férfiaknál az emlők megnagyobbodása (a kezelés befejezése után magától megszűnik).

Nagyon ritka mellékhatások (10 000 betegből kevesebb, mint 1-nél fordul elő)

- eltérések a vérképben,

- túlérzékenységi reakció,

- szorongás, zavartság, depresszió, hallucinációk, nyugtalanság, aluszékonyság, álmatlanság, csökkent szexuális vágy (libido), görcsrohamok, zsibbadás, tájékozódási zavar,

- szívritmuszavarok, vagy lassú szívverés (csak a gyógyszer vénába történő adagolásakor figyelték meg),

- hörgőgörcs, tüdőgyulladás,

- májgyulladás, sárgaság, májenzim eltérések,

- száraz bőr, akné, hajhullás, a bőr, a száj, a szem és a nemi szervek hólyagosodásával járó súlyos bőrbetegség,

- ízületi fájdalom, izomgörcsök,

- impotencia,

- hőemelkedés, mellkasi szorítás

2020. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!