Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg nem jó ötlet kétkezesn...

Tényleg nem jó ötlet kétkezesnek lenni?

Figyelt kérdés

Mármint, jelenleg jobb kezes vagyok és bal kézzel is megakarok tanulni írni, rajzolni.

Viszont olvastam,hogy nem jó ötlet,mivel vmi össze kavarodik az agyban.

Nektek mi a véleményetek?


16


2020. márc. 30. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ismertem olyat aki tudott mind a 2 kezével rendesen írni, talán rajzolni is, aztán mikor két kézzel akart megtanulni gépelni egyáltalán nem ment neki, folyton belekavarodott. Hogy másban okozott-e neki gondot azt nem tudom.
2020. márc. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha egészen kiskorod óta tudnál így írni vagy rajzolni akkor nem lenne semmi probléma. Ha valaki utólag 8-10 éves kora után tanul, az valóban elég nehezen tesz helyre néhány dolgot a fejében. Van egy ismerősöm aki hirtelen nem tudja megmondani melyik a bal és a jobb.
2020. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akit kétkezes, az születetten olyan. Nagy károkat okozott régen a balkezes gyerekek átszoktatása (persze a kutya nem törődött vele és nem is figyelték a következményeket sem). Az, hogy te hobbiból gyakorolni szeretnél a nem domináns kezeddel is, nyilván nem ennyire vészes. Nemrégiben vettem részt egy 4 napos neurológia-szemináriumon, aminek ez volt az egyik résztémája. Sajnos itt kevés a hely leírni és 16 évesen nem is rendelekzik az ember megfelelő neuroélettani és neuroanatómiai ismerettel, hogy teljesen megértse. Nem lenézni akarlak ezzel!!!, ne értsd félre.


Gyakorolj nyugodtan, csak a hétköznapokban használd a jobb kezed.

2020. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Balkézzel sem írok olyan vészesen, szóval nem tudom. Annyi,hogy nem mindig írom közvetlen mellé. A betük aránylag normálisak
2020. márc. 30. 18:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint ilyenkor mindig, most is felmerül a kérdés: de miért ??
2020. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudod, a privát üzenetedet elolvasva én nem a kétkezes írás és rajzolás mesterségét gyakorolnám a helyedben, hanem az olvasott szöveg értelmezéséét.
2020. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!