Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mióta ez a hülye vírusos...

Mióta ez a hülye vírusos kijárós hülyeség van, nem tudok aludni napi 2 óránál többet. DE MIÉRT?

Figyelt kérdés
Fontos, hogy képben legyek, tudjam értelmezni a feladatom, és arra átgondolt, pontos megoldást adjak. Nem azért tanulok a frász tudja hány évig, hogy aztán az alvatlanság miatt ne tudjak koncentrálni. Diák vagyok, vizsgákhoz elég közel.
2020. márc. 31. 03:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyedül vagyok ezzel?
2020. márc. 31. 03:25
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Velem pont ugyanez van. *khm* hasonló. Ugyanis nem tudok este aludni, utána nappal délelőtt 10-kor kidőlök, mint az egykerekű busz és felkelek újabb 20 órára 14-15 óra körül. Ez azóta van így, mióta itthon vagyok.


Egyébként ha már szóba jött a suli, én azon vagyok meglepve, hogy neked egyáltalán küldenek valamit át. Én pont akkor mentem át esti tagozatra még mielőtt kialakult volna ez az egész járványhiszti. Még az új osztálytársaimat se láttam. Osztályfőnök mondta hol legyek bejelentkezve, de az egy üres archívum. Már öten írtak, hogy semmi nincs ott, nem érkezett válasz. Úgyhogy én részemről feladtam a sulit, amúgy is elszúrtam (nem tanulmányilag) és ha már úgy se történik semmi, inkább feladom. Na mindegy, gondoltam ellenpéldaként elmesélem, hogy én mennyire teszek az egészre. Te ne juss az én sorsomra. De íme pár példa, ami segíthet annak érdekében, hogy tudj normálisan aludni és tanulni:


Egyik ötletem, hogy egy napig nem alszol és a következő nap 19. órájáig ébren próbálsz maradni. Utána pedig alszol egy jó nagyot. Ez garantált sikert eredményez, de majdnem olyan nehéz, mint csészealjat fotózni éjfélkor.


Másik ötletem a Hova tabletta. Ha sikerül elaludnod, ezzel mélyebben tudsz aludni. Ez nem altató, csak jobban fogsz tudni aludni.


Harmadik ötletem, hogy pontban éjfélkor kimész egy fél órás sétára. Este másképp hatna rád egy séta pszichológiailag, és hidd el, ha egy ilyen séta után hazaérnél, nagyon jót lehetne aludni utána. Főleg, ha Hova tablettát is beveszel mellé.


Na mindegy, nagyjából ezek jutottak eszembe, remélem sikerül rendbe tenned az alvási zavarodat (velem ellentétben), további jó éjszakát! Főleg ha sikerült elaludnod a hosszú monológom után :D

2020. márc. 31. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hali, köszi az ötleteket. :D

Hát a suli az úgy néz ki hogy KONKRÉTAN óráról órára percre pontosan a gép előtt kell ülnöd és... ja.

7:30-tól 14:05-ig itt ülök, mert képtelen felfogni a sok okos, hogy a távoktatás nem azt jelenti, hogy az iskolai órát visszük haza. Dehát ez van.. :D

2020. márc. 31. 08:14
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Milyen jól aludnál, ha intenzív orvos lennél napi 16 órz melóval, rotációban.


Vagy TESCO pénztáros lennél napi 10000 köhögő tüdőkóros emberrel érintkezve


Vagy 70 éves nagyi, aki még élhetne 20 évet, de ez a szar bármikor learathatja


Vagy az 1 millió munkanélküli egyike, akinek bedőlt az élete és a karrierje


Gondolj erre. Ne picsogj, hanem élvezd azt hogy a társadalom kiemelt krémje vagy.

2020. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#4 -> Nem hiszem, hogy egy végzős diáknak a te demotiváló és erősen kifogásolható szavaidra lenne szüksége ebben a helyzetben.
2020. márc. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez nem demotiválás, csak hogy tudja milyen bagatell problémái vannak.


...én home office-ból dolgozok, és már a falat kaparom 3 hét után. Se barátok, se sport, se csajozás (pedig lenne is kivel).


Mégis tudom, hogy 10000000x jobb a helyzetünk, mint azoknak akiknek nincs melója, vagy a frontvonalon harcolnak éppen.


Engem speciel ez megnyugtat és hálát adok a Jóistennek, hogy nem vagyok kb aközött a 8 millió ember között aki beszopta éppen mint a torkosborz.

2020. márc. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már bocs, de az, hogy másnak rosszabb/jobb, az a saját problémámat nem fogja degradálni.

Nekik azt kell valahogy bírni, nekem ezt, az előző/első (nem tudom ugyan az a személy-e, bocsi) kommentelőnek pedig azt, amit ő is leírt.

Az mondjuk, ha én elvesztem a bal karom (mivel balkezes vagyok), nem fog degradálódni azért, mert a négy utcával arrébb lakó Pistike mindkettőt.

Remélem érted mire gondolok.

2020. márc. 31. 12:36
 8/9 anonim ***** válasza:

Pedig pontosan így van.


Ha átéltél volna hasonló vagy jóval nehezebb problémát, akkor csak legyintenél rajta, hogy "hiszen csak annyi a dolgom, hogy otthonról tanulok."


Sportolj, edzél, egyél egészségesen. Végső esetben enyhe szorongásoldó mehet.

2020. márc. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...én pl csak Xanaxxal tudtam aludni vizsgaidőszakban. Sajnos ez szopó. Eleve pánikbeteggé tett a matek szigorlat, meg a vizsgák.
2020. márc. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!