Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet olyan hasam, hogy...

Mitől lehet olyan hasam, hogy állva (ülve méginkább) picit hurkás vagyok de háton fekve pedig lapos a hasam? 16/f

Figyelt kérdés

Picit értelmetlenül tudok fogalmazni, bocsánat érte.

16 éves, 169 cm és kb 67 kilós fiú vagyok, az utóbbi évben híztam néhány kilót olyan kb 61 kilóról, a zsír leginkább a combomon és a hasamon gyűlik fel.

A fura dolog az az, hogy állva van egy pici pocakom, ami ülve egyenesen úgy néz ki mintha hurkáim lennének, meg is tudom fogni őket. Főleg ülve elég puha és picit mélyebben is be tudom nyomni, mintha nem is szilárd zsír lenne mint a combombon hanem víz vagy valami folyós zselé. Ha a hátamra fekszem akkor kilaposodik a hasam (kb egyvonalban lesz a mellkasommal) mintha nem lenne rajtam se pocak se hurka, olyan kemény lesz mint a combomon lévő zsír és ha befeszítem a hasizmomat és nyomkodom úgy érzem mintha nem is lenne a hasamon felesleg.

A karjaimon és a felsőtestem felső részén van egy kevés izom, amire ha edzenék akkor meg tudnék izmosodni. A testem alsó részére (a hasamtól kezdve lefele) ez egyáltalán nem jellemző.

Az egyik barátom azt mondta hogy csak sok a felesleges bőr a hasamon azért látszódik úgy mintha hurkáim lennének, de honnan kerülne rám felesleges bőr? Nem voltam egyáltalán túlsúlyos hogy fogyás után visszamaradott bőr legyen, sőt picit csíkos hátul a derekam körül a bőröm mert gyorsan nőttem és megszakadt a bőröm.


Félreértés ne essék, nem vagyok elhízott és nem is tartom magam annak, csak furcsállom hogy a hasamon ilyen a zsír amíg a lábamom másmilyen.

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. ápr. 2. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Nagyon unatkozhatsz...

Szerintem mindenkinek ilyen, logikus hogyha ülsz bizonyos szintem torlodik a bőr egy helyre összegyűllik úgyond, neke is ugyan ilyen, ne aggódj nem vagy különleges.

Egyébként 16 evesn kb 73 kg voltam és nem fordult meg a fejemben a fogyás most vagyok 88kg de igysem látszok kövérnek, nem is tervezek fogyni.

Szerintem egy ferfi ne legyen 60 kilos az még nőbe is sovány nálam.

2020. ápr. 2. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

#1 03:11


Nem, nem unatkozásból hanem érdeklődésből írtam ki a kérdést. Köszönöm hogy egyből ilyen lealacsonyítóan nyitsz.

Attól még hogy szerinted mindenkinek ilyen, a valóság nem az. Látni lehet egyes embereken, hogy ha hátra fekszenek ugyanúgy megmarad a pocakuk, ahogy más vékonyabb embereken is látható ha felülnek akkor nem néznek ki hirtelen úgy mintha felszedtek volna plusz 6-7 kilót. Az emberek különbözőek, nem lehet általánosítani.

Nem, nem tartom magam különlegesnek, nem tudom ezt honnan vetted.

Honnan szeded a fogyást? Mikor írtam olyat hogy le szeretnék fogyni? Pont az ilyen válaszok miatt írtam az egészség kategóriába a fogyókúrák helyett, hogy az ilyen "mé akaasz lefogyni" típusú válaszokat elkerüljem. De úgy néz ki sem ez, sem az nem volt elég hogy külön odaírtam hogy nem tartom magam elhízottnak.

Attól még hogy 'szerinted' ilyennek és olyannak kell lenniük a férfiaknak és a nőknek még nem lesz olyan a világ amilyen szerinted lennie kéne. Ha az én korommal, nememmel és magasságommal lennék 73 kilós akkor a BMI index (internetes kalkulátorra hagyatkozva) szerint is már az elhízás rizikója állna fent. (25 fölött)

És attól még hogy szerinted egy férfi ne legyen 60 kilós még egy olyan paraméterekkel rendező fiú/férfi mint én akkor van az egészséges testsúlyban ha 60 kiló körül van. (BMI index normál testsúly kategóriájának közepén van a 60 kg)


Ezen objektív válaszodat köszönöm!

2020. ápr. 2. 14:16
 3/5 anonim ***** válasza:
Görbén ülsz.
2020. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha megdorgálod a válaszadót és megy a lepontozás akkor szerinted ki fog neked szívesen válaszolni? Ez csak egy szimpla kérdés.


Nem lehet, hogy skinny fat vagy?


Sok mindenkinek ilyen, valóban nem egy különleges jelenség.


"A megszakadt bőr/csíkos" az nem stria? Keress rá és nézd meg képen.

2020. ápr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gravitáció hat a beleidre is ám. :D


Ha fekszel a belek rálaposodnak a testedre, ha ülsz előrébb tolódnak.

2020. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!