Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy pánik beteg hogy kezelje...

Egy pánik beteg hogy kezelje ezt a korona vírus helyzetet?

Figyelt kérdés
Én már meg őrülök egész nap mérem a lázam(szó szerint) a családomat már kikészítem vele ha felmegy 36.8 ig a lázam akkor már minden bajom ..marék számra szedem a lázcsillapítót pedig elvileg ez még normális testhőmérséklet..ha egy kicsit fáj a fejem vagy dedugul az orrom akkor már nekem egyből koro a vírusom van ..
2020. ápr. 2. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hőemelkedés 37-37.3 felett... 36.8 NEM láz.


Ha pánikbeteg vagy akkor segítek:


Ha túl sok fájdalomcsillaoítót eszel, a májad annyira leterhelődik, hogy májelégtelenséget kaphatsz. Egyes féjdalomcsillapítók összegzett terápiás adagja nagyon közel van a toxikus adaghoz.


Ez azt jelenti, ha marékszámra eszed a láz és fájdalomcsillapítót, akár leállhat a májad, és iszonyú kínok közt fogsz meghalni, mert kezelni sem tudják.


Tehát láz és fájdalomcsillapítót, főleg paracetamolt CSAK akkor szabad enni ha lázad van, azaz 38 fok felett vagy. Hőemelkedést nem kell csillapítani.

2020. ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

USA-ban egyik gyakori halálok a láz és fájdalomcsillapító általi súlyos májkárosodás... csak szólok.


Tik-takként zabálják azok is.


...

Pánikbetegségre SSRI-t kellene kapnod, Xanaxot illetve pszichoterápiát, ami most nincs.

2020. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem pánikbetegségnek, hanem hipochondriának hívják...
2020. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell Xanax, meg SSRI... én is pánikbeteg vagyok, most tettem le azt a hülye Xanaxot sok év után.. parancsoljál magadnak, fejezd be a hisztit, meg a hülyeséget. Ennyi a titok. Együtt lehet ezzel élni simán. Durva pánikrohamaim vannak, de simán lehet kezelni, határozottan.


26N

2020. ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Ez egy hülyeség. Akkor te nem voltál pánikbeteg csak hisztis liba.


Egy mentális betegnek a legrosszabb tanács ha azzal piszkálod hogy "ne legyél már pánikos, hagyd már abba te gyenge szar".... vagy egy depressziósnak: "legyél már vidám!!!"


Ha tényleg pánikbeteg valaki, azt most önerőből kb lehetetlen legyőzni.


Nekem a Xanax és SSRI segített maradandóan legyőzni, sok pszichoterápiával.


A Xanax-al megtanultam, megértettem az agyammal, hogy ez csak a fejemben létezik, és van rá gyógyszer, nem halok meg. Így fokozatosan az SSRI-vel sikerült áthuzalozni az agyamat. Fokozza az agyi szinaptikus plaszticitást. Mint egy gyurma, újragyúrtam az agyamat.


Most is szorongok, de már tudom kezelni gyógyszermentesen 6 éve.

2020. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a Xanaxot csak pár hétig szabadna szedni az elején, illetve rohamkor intermittálisan.

Akkor nem lehet rászokni.


Szigorúan tilos hónapokig, évekig... ezt már a magyar pszichiátereknek is tudnia kellene.


Ez egy gyors hatású szorongásoldó, VÉSZ esetére. Nem arra való hogy .5.5.5 mg-ot nyomj éveken keresztül. Nyugaton már rég tiltják ezt előírásokban.

2020. ápr. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5: Nah, te aztán könnyen rákiabálod az emberre, hogy hisztis liba.. Tapasztalatból beszélek.. szorongok, tele vagyok fóbiákkal és pánikbeteg is vagyok. Anorexiás is voltam, fóbiából indult az egész, utána jött a pánikbetegség. És de, képzeld, lehet kezelni. Te magad írtad, hogy szorongással küzdesz, gyógyszer nélkül, akkor miért gondolod, hogy a pánikot nem lehet gyógyszer nélkül kezelni?

Én is jártam pszichológushoz, pszichiáterhez, szedtem Xanaxot és SSRI-t is akart felírni a doki, de nem voltam hajlandó beszedni.

Ja és nem vagyok pszichiáter, 14 éves voltam amikor kezdődött, gyerek kb.. ha tudom, akkor soha nem szedek be egy szem Xanax-ot sem.. légzéstechnika, sport, gyógyteák, mint citromfű. Ezzekkel túl lehet élni egy rohamot is és éled az életed normálisan.

És de, én így tudom kezelni a pánikot, hogy ha parancsolok magamnak és ahogyan te is írtad, okoskám, megérteted az agyaddal, hogy csak szórakozik veled és nincs semmi bajod. Másképp nem megy. Lehet bekapkodni a gyógyszert, ha romahod van, tüneteket persze kezeli, de ha gyógyszer nélkül is le tudod csendesíteni az agyad, akkor minek mérgezed magad fölöslegesen?


26N

2020. ápr. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Xanax meg antidepresszáns persze..... Ezzel lehet az embert egy igazi zombivá tenni vagy függővé, 4 evig voltam panikbeteg tudom milyen az nehezlegzes, zsibbadas, ajulas kozeli elmeny, halalfelelem,stb..... Én természetgyógyász segítségével gyógyultam ki alternatív gyógymódokkal, igaz 2 év kellett hozzá de hát sokan azt hiszik hogy 10 éves problémát meg lehet gyógyítani 1 hőnap alatt.
2020. nov. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!