Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt fél évig?

Hogy lehet ezt fél évig?

Figyelt kérdés

Ha fél évig tart a koronavírus miatti bezártság, vagy tovább, hogy lehet elviselni?

Hiába foglalja le magát valaki otthon filmekkel, zenével, kertészkedéssel, olvasással, egy idő után minden unalmas.

Skypeon és facebookon beszélni barátokkal, a párunkkal, egy idő után nem kielégítő.

Összeveszni is könnyebb azokkal akikkel lakunk. Mindenki stresszesebb vagy csak fél.


Azt elhiszem, hogy 1-2 vagy akár 3 hónapig ezt lehet bírni de tovább hogy lehet?


2020. ápr. 4. 14:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Tudom hogy valakinek még rosszabb mert elkapja de most tekintsünk el ettől.
2020. ápr. 4. 14:17
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk ezt előre. Ehhez lehet ázsiai mentalitás kéne.


Úgy látszik Európa és USA alkalmatlan erre, úgyhogy porig rombolja a vírus ezeket az országokat.


Az is lehet sokkal komolyabb baj lesz itt, minthogy azokon kell aggódni, hogy csak skypeolhatunk a barátokkal/párunkkal.

2020. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyáron csak megoldódik
2020. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Inkább az unalom egyen meg, mint a vírus, engem vagy bármelyik családtagomat.


Elvileg nem csak testileg, hanem lelkileg és szellemileg is felnőttek vagyunk, tehát tudnunk kell kezelni egy helyzetet.


Annyi lehetőség van már a neten, hogy szinte egy külön szakmát lehetne kitanulni ezidő alatt! (Na jó, túlzok). De egy nyelvet tutira :)

2020. ápr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kérdezzétek amúgy a spanyok, olasz embereket. Akár Instagrammon beszéljetek velük.


Miután lassan minden családban meghal 1-2 ember, már kedvük sincs kimenni.


Itthon még nem érzik ezt, ezért sem veszik komolyan.

2020. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Önfegyelemmel
2020. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Lehet kissé félreérthető voltam vagy rosszul fogalmaztam. Nem úgy értettem, hogy 2hét múlva megunom az egészet és eljárkálok mindenhova mert leszarom a vírust hanem arra kérdeztem volna rá, hogy lelkileg hogy lehet bírni depresszió nélkül hogy egy félévig nem megyek sehova?

Persze, tudja az ember hogy a saját érdeke de ettől még megviselő szerintem.

Én sokakat ismerek, akik nyilván betartják a szabályokat de attól még nagyon nehezen viselik a helyzetet lelkileg.

2020. ápr. 4. 14:52
 8/12 A kérdező kommentje:

Én amúgy igyekszem elfoglalni magam, tanulok, mivel egyetem van, szakdolgozatot írok, tehát el tudom magam foglalni de attól még ez nekem is egy nehéz időszak.

Meg nem tudom ki hogy van vele de van bennem egy félelem hogy ez lesz évekig vagy örökké. Bár ahogy haladnak a tudományos kutatások, nem valószínű hogy örökre ez lenne.

Szerintem ami a legidegesítőbb, az az, hogy nem látni mikor lesz bármiféle változás.

2020. ápr. 4. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Nézd, egy háborút hogyan lehet elviselni?


Sehogy. Ez ilyen, nem lehet elviselni. Becsavarodunk tőle.


Még az is lehet világ szinten közel annyi áldozat lehet mint a II VH-ban, 40 millió körül.


A gazdasági károk meg sokkal durvábbak mint eddig bármi.


Nem tudom hogyan lehet elviselni a bezártságot becsavarodás nélkül.

2020. ápr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kepzeld el a haborut, mikor tobb evrol volt szo. Konkretan honapokig a pinceben.

El vagyunk kenyeztetve, ez az igazsag.

Most gondolkodjon el mindenki, aki azzal jon, hogy tevet akarnak a bortonben. Ez nagyon nehez, viszont mindenunk megvan a sajat szorakoztatasunkra.

2020. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!