Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minek kell még eljönnie hogy...

Minek kell még eljönnie hogy bevezessék a kijárási tilalmat?

Figyelt kérdés
Tényleg nem értem, most arra várnak, hátha az a 700 ember (valóságban szorozva tízzel) még jobban összeköpködi egymást a metrón, közértben, patikában, ahelyett hogy 2-3 hétre álomba merülne az ország, és elejét vennénk egy minimum fél éves szenvedésnek, több ezer fertőzés, és haláleset helyett? Mire várunk? Puszilom Müller Ceci nénit!

2020. ápr. 5. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

"2-3 hétre álomba merülne az ország"


Ezt mégis hogyan képzeled el?

2020. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Arra, hogy tényleges kijárási tilalom kell, mert az hogy a Margit szigeten ezrek korzóznak, utazgat a család Balatonra, átutaztatnak a munkád miatt az egész városon, aztán csodálkoznak ha jön a robbanásszerű fertőzés.
2020. ápr. 5. 22:09
 3/11 A kérdező kommentje:
*arra gondoltam hogy szigorúbb intézkedések kellenek, úgyis be lesz vezetve a tilalom, de miért kell várni, amíg tömegek fertőződnek meg?
2020. ápr. 5. 22:11
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Én azt veszem észre, hogy evvel a korlátozással inkább rontottak a helyzeten. Előtte sokan ki sem tették a lábukat a lakásból, de miután meghozták azt a rendeletet, hogy lehet egészségügyi sétát tenni, meg szabadidős tevékenységet végezni, sokkal lazábban vették a dolgokat. A 65 év felettiek vásárlási módjáról nem is beszélve. Most úgy értelmezik, hogy 9 és 12 óra közt oda mennek, ahová akarnak. Nem is kell semmi a boltból, de azért elmegy, vesz egy kiflit, csak hogy ne kelljen otthon lenni. Én azt hittem, ha ezt a rendeletet meghozzák, sokkal jobban be fogják tartani az emberek az otthon maradást, hogy valóban rendőrök, katonák járják az utcákat. De én eddig egyet sem láttam. Sajnos lehet, hogy valóban a tilalom bevezetése lenne a jó megoldás, mert rengetegen nagyon nem veszik komolyan.
2020. ápr. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
4 hete távolságtartás van te idióta. Mi a halálnak akarod még jobban szétcseszni az országot?
2020. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Az a baj, a vírus attól nem fog eltűnni maximum ha 1 hónapig nem hogy dolgozni de boltba sem megyünk, (ami kvázi kivitelezhetetlen) és úgy is visszatérne rövid időn belül.

Hosszú távu megoldást a vakcina jelentene, de amíg azt kifejlesztik a lakósság nagy része megkapja.

2020. ápr. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos a kijárási korlátozással kizavarták a népet piknikezni.


Teljesen abnormális az egész, hogy arról van szó hogy ok nélkül ne menjünk ki...


Erre zsúfolásig vannak a bicajutak, túraútvonalak, rétek... tesómék eddig sportosak voltak, de már nem mernek kimenni. Nemrég mesélték hogy bringáztak, és akkora tömeg volt, hogy a kisgyerekes család majdnem nekikment... 20 centire. Aztán az egyik gyerek összeütközött egy idős bicikliző házaspárral, fater meg ordított hátulról. "Családi túra".


Az embereknek nincs agya, ez as egész betarthatatlan így.


Durva robbanás lesz ebből sajnos.

2020. ápr. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%

Remélem ilyen nem fog bekövetkezni, maximum húsvét idejére, hogy a dikkendáré emberek ne tudjanak útnak indulni a makkos cipőben, lila öltönynadrágban és rózsaszín zakóban.

Azt gondolom, hogy a nagyobb gyáregységekben, amik nem álltak le, az összezártság révén jobban terjed a vírus, mintha az emberek kimennek a szabadba sétálni. Továbbá, ha mindenkit bezárnak, az lesz a vége, hogy nem a vírus fog megölni bennünket, hanem a pánikkeltéstől / ami a médiából zúdul ránk/ és a bezártságtól a járvány végére kialakuló egyéb betegségek.

Nem kell az utcán flangálni egész nap, de az az 1-1,5 óra mindenkinek kell, hogy ne zakkanjon meg a lakásban. Főleg az olyanoknak akik egy ötvenegynéhány négyzetméteren gyereket nevelnek és lassan egy teljes hónapja nem mozdulnak ki a lakásból.

Egyébként pedig tesztelni kellene, hogy valóban tudjuk hol is tart a vírus Magyarországon. Mennyi a ténylegesen megfertőzöttek száma.

2020. ápr. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

[link]


Így ebből lakhelyelhagyási tilalom lesz. Akkor még séta sem lesz...


Ez kb azzal egyenlő, mintha tőlünk párszáz kilóméterre folyna a II. Világháború, koncentrációs táborokban haldoklanak az emberek... mi pedig nevetve büfézünk a tóparton, autóskirándulás után.

2020. ápr. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Addig nem lesz változás, amíg ténylegesen el nem kezdik büntetni a renitenseket. A figyelmeztetés lepereg róluk, ha a zsebük bánja, az már talán elgondolkodtatja őket.
2020. ápr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!