Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem gyógyuló seb! Mi lehet...

Nem gyógyuló seb! Mi lehet ez? Valakinek tapasztalat? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
A vállamon véletlenül elkapartam egy nagyobb pattanást kb 3 hónappal ezelőtt és a seb még azóta sem gyógyult be. Voltam vele bőrgyógyásznál másfél hónapja, megnézte, azt mondta jóindulatú, majd begyógyul. De sajnos nem így történt. Hogyan tudnám elérni, hogy begyógyuljon? Annak idején a combomon is volt egy nem gyógyuló seb, az szőrtüsző gyulladásból maradt vissza, azzal is évekig szenvedtem mire begyógyult, de hála Istennek azzal sikerrel jártam, csak egy minimálisan kicsi heg maradt utána. Esetleg tudnátok ajánlani valami krémet? Vagy bármit?

2020. ápr. 6. 09:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Tetran krémet próbáltad?
2020. ápr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt még nem, de köszönöm, ki fogom próbálni!

Amiket eddig próbáltam: körömvirág krém, kék lukács, neugranormon,meg volt valami gyógyszertári kevert. Ha jól emlékszem a combomon lévő sebet a kék lukács gyógyította meg, de az most nem használt. Jelenleg a sudocremmel kisérletezek.

2020. ápr. 6. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz az alatt, hogy nem gyógyul? Milyen?

Nekem például vizesedni szoktak sebeim, és emiatt nehezebben gyógyulnak. Ha ilyen sebem van, vízhólyagtapaszt teszek rá, az kiszívja a gyógyulást akadályozó nedvességet.

2020. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
az enyém nem vizesedik, csak hiába heged be, nagyon vékonyrajta a hámréteg, és akár egy törölközés, vagy öltözködés adtán feltépődik a seb, és megint ugyanott vagyok, mint mikor elkapartam a pattanást.
2020. ápr. 6. 10:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg akkor túl nedves a seb felszíne hogy ilyen könnyen felszakad. Érdemes lenne hintőporozni és utána bekötni vagy valami tapaszt rárakni. Fürdésnél víz se érje pár napig. Itt az a lényeg hogy jól megszáradjon a seb !!!
2020. ápr. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, odafigyelek rá!
2020. ápr. 6. 21:48
 7/7 A kérdező kommentje:
Most behegedt, de van alatta egy piros kemény csomó :( Nem tudom mi ez, de nagyon idegesít...
2020. ápr. 13. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!