Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mivel hozzam helyre az emésztő...

Mivel hozzam helyre az emésztőrendszerem? Sokat faj a hasam már 7 hónapja.

Figyelt kérdés
Voltam végbél tükrözésen meg gyomortükrözésen is és minden rendben. Nekem mégis sokat fáj a hasam. Étvágytalan vagyok. Kemény a székletem, meg fehéres sárgás színű. Azelőtt barna volt. Valami nincs redben de hogy hozzam helyre? A házi orvosom azt mondta hogy majd helyre jön magától de sajnos nem úgy tűnik, már 7 hónapja tart.

2020. ápr. 7. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Probiotikumos kúrát nem próbáltál?

Nem vagy pl. laktózérzékeny v. allergiás vlmire?

2020. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt én ia szeretném tudni hogy nem érzékeny vagyok valamire de az orvosom nem hajlandó ki vizsgálni. Milyen fajta probiotikumot próbáljak ki?
2020. ápr. 7. 14:00
 3/9 anonim ***** válasza:

A kemény székletet okozhatja a kevés folyadék bevitel. Ugyanis minél tovább várakozik a széklet a bélben az eltávozásra, annál több vizet-folyadékot szív vissza a belek fala. A fehéres-sárgás színű széklet attól is függ miket ettél a napok folyamán. A székletet az epe festi meg, de téged többször vizsgáltak, így feltételezem, nem azzal van a baj. Ettől független, a pandémia után, én javasolnám az epe működésed kivizsgálását is.

HA antibiotikum kúrán vagy túl, akkor nem ártana egy bélflóra feljavító kúra, azaz például Normaflore folyadék használata (patikában beszerezhető), de a normál joghurt, kefir fogyasztása is segíthet, ami visszaállítja a normál bélflórát.

Amennyiben laktóz intoleranciában szenvedsz, vagy laktóz mentes termékeket kell beszerezned, vagy a DM-ben is kapható Laktáz enzim 5000 tabletta beszerzését megfontolni.

A belek felpuffadása (csak egy ok ezek közül a laktóz intolerancia), rossz emésztés is okozhat kínzó hasfájást.

Az is lehet, hogy az étrended nem megfelelő. Túl sok hús fogyasztása káros, mert hosszú-hosszú ideig rothad a belekben. Sok zöldség, magvak (tökmag, napraforgó, stb) fogyasztása ajánlott, valamint teljes kiőrlésű kenyér, péksütik, valamint durum lisztes, teljes kiőrlésű lisztes, (barna) tészták fogyasztása ajánlott.


A 7 hónap hasfájdalom, rossz emésztés semmiképp sem normális. Nem értem a körzetid hozzáállását sem ez ügyben.


Mellesleg átérzem a szenvedésed. Nekem laktóz intoleranciám van, és időnként szörnyű hasfájásaim, amikor az emésztésem nem megfelelő.

2020. ápr. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fehéres-sárgás??? Allergia vizsgálatra elmehetsz orvosi beutaló nélkül is magánúton (csak drágább lesz), bár az inkább hasmenést okozna.

Probiotikumból rengeteg készítmény kapható, a sima Normaflore-is megteszi.

2020. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fehér, vagy világos széklet epegondra utal. Lehet, hogy epeköved van, vagy más gond van a májaddal/epéddel!
2020. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Csináltak hasi ulrtahangot is. Gondolom ott látszana ha epe kövem lenne. Kb 2 liter vizet minden nap meg iszom. Próbálok akkor prpbiotikum kúrát csinálni. Van valami otthon végezhető teszt amiből ki bírnám deríteni hogy mi bajom van. Az orvosok most nem igen fogadnak a vírus miatt. Mikor mondtam hogy már hónapja tart a probléma akkor azt mondták hogy tartsak ki még egy kicsit a virus miatt.
2020. ápr. 7. 14:40
 7/9 anonim válasza:

Nekem is volt ilyen problémám, elkezdtem kamillateát inni, és segített. Minden nap megiszok egy csészével és azóta nem fáj a hasam. Próbáld meg.

Illetve kevesebb tejterméket eszek, ez is segített. Pedig nincs laktózintoleranciám.

2020. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A férjem pl. sokat puffadt, fájt a hasa. Elment gasztroenterológushoz. Ő azt mondta neki, h. biztos stresszes. Erre a férjem bedobta neki, hogy de azért esetleg nem utalná-e be allergia tesztre. Beutalta, kiderült, hogy laktózérzékeny meg tejfehérje is.. Szerintem, ha tudsz menj el majd akár ilyen vizsgálatra is.
2020. ápr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Engem se akarnak be utalni allergia tesztre. Na de akkor meg próbálom kerülni a tejet meg a tej féléket és majd teázok. Köszi szépen a tanácsokat
2020. ápr. 7. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!