Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Azok akik komoly betegséggel...

Azok akik komoly betegséggel vagy valamilyen nagy hátránnyal vannak az életben, hogyan tudnak pozitívak maradni?

Figyelt kérdés

Ha van valaki aki mondjuk komoly esetleg gyógyíthatatlan betegségben szenved, aki komoly anyagi gondokkal vagy bármilyen hiánnyal van jelenleg és valószínűleg nem is fog változni az, hogy tud pozitív maradni? Boldognak lenni így a világban, erőt meríteni...de miből? Ha rosszabb esetben nincs támasza se?


Ha van valaki hasonló helyzetben neki, hogy “telik” az élet???



2020. ápr. 9. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Van egy nagyon igaz mondás. Mindenki a saját szintjén szenved.
2020. ápr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszek másra koncentrálni, és megkeresni, hogy mi az, amit ennek ellenére tehetek. Igyekszem úgy cselekedni, hogy a korlátok ellenére a maximumot tudjam kihozni magamból. Egyszerűen úgy érzem, hogy az, hogy valami korlátoz, az nem ok arra hogy szomorú legyek, mert még akkor is rajtam áll, hogy milyen hangulatban töltöm az életemet.

Van olyan, hogy amikor valaki rosszul szól, akkor magam ellen fordulok, és hibáztatom magam, amiért ilyen vagyok. Viszont ilyenkor mindig elkezdem keresni azt, aminek örülhetek. És ezzel az egy rosszal szemben megkeresem a sok jót.

Ezen kívül, ami nekem hatalmas motiváció: ha látom, hogy amin keresztülmegyek, az motivál másokat is arra, hogy szebbnek lássák a világot.

Volt, hogy féltem nagyon, és állandóan sírtam emiatt, hogy mi lesz, ha így végül meghalok. De rájöttem, hogy felesleges emiatt félnem. Hiszen minden ember félhetne ilyen alapon, hogy mi van, ha meghal.

Akkor változtattam a felfogásomon, és ez mindenképp jót tett.

Ráadásul én úgy döntöttem, hogy mivel a betegség a tudásban nem akadályoz, ezért az életemet arra szánom, hogy a hasonló embereken segítsek, így elindultam az orvosi pályán :)


Nem tudom, hogy ez kielégítő válasz volt-e, de remélem érted a lényeget :)

2020. máj. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Idővel hozzászoktam, nem angyalok rajta, elfogadtam hogy ilyen vagyok. Én ezt úgy fogom fel, hogy különleges vagyok. Sok hobbit és sportot vezettem be az életembe és ezek is arra ösztönöznek, hogy “küzdeni és csak előre”.
2020. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nyitottak, minden ami célhoz vezet meghallgatnak..
2020. jún. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom elfogadni. Azt sem, hogy miért történt ez velem és azt sem, hogy valószínű nem lesz tökéletes az egeszségem. De a levrosszabb a félelem mi van ha megismétlődik. Próbáltam a rosszból valami jót meríteni valami értelmet keresni benne valamit profitálni abból ami történt. De nem tudok hiába próbálom semmi jót nem tudtam kihozni belőle semmit nem adott az életemhez pozitív értelmben. A minden rosszban van valami jó mondás nem igaz. Ebben semmi jó nincs pedig nagyítóval keresem. Ha bármit találnék könnyebb lenne. Tőlem elvett mindent ez a betegség úgy érzem. :(
2020. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!