Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A pajzsmirigy-alulműködés...

A pajzsmirigy-alulműködés olyan betegség, ami koronavírus-fertőzéssel kapcsolatban "fokozott veszélyeztetettségnek" számít?

Figyelt kérdés
Csak olyan cikkeket láttam, amiben a szívproblémákat, cukorbetegséget elemzik ilyen szempontból.

2020. ápr. 9. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem olyan szempontból számit annak, hogy általában a pajzsmirigyes betegek immunrendszere saját magát támadja.

Tehát többször betegesek meg gyengébbek.

2020. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem kezelt Hashimoto thireoiditisem van, 36 éves vagyok, problémamentesen élek, szinte soha nem vagyok beteg, a koronavírus para sem ért el. Nem gondolnám, hogy különösebben veszélyeztetett lennék. Utánaolvastam, sehol nem írták, hogy ez a betegség veszélyeztető tényező lenne.
2020. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyetertek a masodikkal. Evek ota nem voltam beteg, nekem is autoimmun gyulladasom van, es en gyogyszert sem szedek.
2020. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Mióta feltettem a kérdést, már olvastam orvosi véleményt, miszerint nekünk is jelent rizikót a járvány. Talán nem olyan mértékben, mint az időseknek, de oda kell figyelnünk. D-vitaminból viszont most nem 1000, hanem 2000 egységet szedek naponta, Béres-csepp pedig mindig is alap volt. Amire viszont tudom, hogy rá kell feküdnöm: a tüdő edzése. Most nézek utána, hogy milyen, itthonról végezhető légzés erősítő gyakorlatokat kezdhetnék el. Ez ugye, nem pajzsmirigy-alulműködés függő, viszont tudom, hogy a tartós stressz igenis, egy idő után hat a pm-emre is, ami viszont nálam a szívnél jelentkezik. Így is derült ki amúgy, hogy ez a gondom van: mintha szívrohamot kaptam volna. Utána mutatták csak ki a vérképemből a pm-alulműködést.

Mindenkinek jó egészséget kívánok, vigyázzatok magatokra!

2020. ápr. 16. 08:14
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak akkor vagy veszélyeztetettebb, ha kezeletlen a betegséged. Én kb. 2500-3000 NE D-vitamint szedek, kb 1 éve, s ezen a múlt ősszel és télen szinte csak náthám volt, más nem. Sok múlik a D-vitaminon. Emellett 1000 mg C-vitamint is.

2-es vagyok ismét.

2020. ápr. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5: Nekem békeidőben 1000 a D-vitamin adagom, a gyógyszerész szerint indokolatlan a magasabb dózis, mert megterheli a vesét. Most viszont bevállalom, mert tudom, hogy mennyit jelent egy ilyen helyzetben ez a vitamin. Amúgy igen, én is kezelt vagyok, de extrém helyzetben a hormonadagom nagyon gyorsan felborul és az "hajtja meg a szívemet". Most márciusban kellett volna vérvételre mennem, de húztam-halasztottam a dolgot. Ez később kiderült, talán jó ötlet volt mégis. Nem mentem be a kórházba. Másrészt viszont fogalmam sincs, mennyi a hormonszintem. :-( Szóval bármit megteszek, amit csak lehetséges, hogy rendben legyek. Ráadásul én is az a típus vagyok, akinek bár alulműködése van, de sok túlműködéses tünetet tud produkálni. Anno ez is rendesen megkavarta a dokijaimat, mikor ez az egész betegség elkezdődött nálam.
2020. ápr. 17. 07:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmelweis Egyetem oldalán olvasható cikk:A gyógyulási esély összefügg a D-vitamin-szinttel.

[link]

Az itt leírtakat hallgatja el a betegségipar, aki nem érdekelt abban, hogy az emberek egészségesek legyenek.Érdemes még elolvasni a Napfényvitamin c.könyvet.

"A D-vitamin egy olyan speciális hormon, amelyre szervezetünk minden szövetének szüksége van. Megfelelő mennyiségben csak akkor állna rendelkezésünkre, ha az Egyenlítő környékén élnénk, és mindennap félmeztelenül a napon tartózkodnánk. De hála a modern kutatás eredményeinek, mai viszonyaink közt is lehetővé vált, hogy kialakítsuk az evolúciósan optimális D-vitamin-szintünket. A mai kor emberénél ugyanis hasonlóan a folyamatos C-vitamin-hiányban szenvedő középkori tengerészekhez a D-vitamin fel nem ismert hiánya a legkülönbözőbb súlyos betegségek kialakulásához vezethet, amelyeket aztán a nyugati orvoslás méregdrága gyógyszerekkel és beavatkozásokkal próbál meglehetősen sikertelenül kezelni. Vitaminhiányt azonban csak vitaminbevitellel lehet megszüntetni! Az egészség ahogy mondani szokás bármennyit megér. Ehhez képest a D-vitamin filléres tétel. Ám amíg erre nem ébred rá az egészségügyi kormányzat és az orvoslás, nem tehetünk mást, mint hogy a saját kezünkbe vesszük egészségünk védelmét."

2020. ápr. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!