Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik otthon lenne a legideál...

12reka kérdése:

Melyik otthon lenne a legideálisabb egy autista felnőtt nőnek?

Figyelt kérdés
Érdekelne vélemény autistákkal foglalkozó intézményekről, ellátásról, árról, kodedukációról és lényegében mindenről. A nővérem 29 éves, súlyosan autista, dühöng, üvölt, elviselhetetlen már, nagy eséllyel hallucinál is, nagyon erős, veszélyes... Ennek ellenére rendes helyet keresek neki, szeretem, de nem állapot amit a családunkkal csinál. Ellehetetleníti az életet. Ui.: eddig nem volt pénzünk befizetni bárhová.

#otthon #autizmus #benntlakásos otthon
2020. ápr. 12. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Erről a háziorvost kell megkérdezni, az majd utal tovább, ahol megkapjátok a választ a problémára.
2020. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a felső írta!


Fogyatékkal Élők Otthonába fogják elhelyezni, ahol mentálisan sérült, értelmi fogyatékos embereket gondoznak... (nem lesz rossz dolga, ha jó Intézményt találtok, bár nagy a várólista mindenhol)

Azonban, hogy őszinte legyek, legyetek alaposak, ami ezeket az otthonokat illeti, sajnos vannak olyan Intézmények, ahol kedvesnek aranyosnak, tűnnek a gondozók, leírni is szörnyű lenne sok esetben mit művelnek... 8évet dolgoztam állami fogyatékkal élők otthonában mikor oda mentem sokkot kaptam, tanulóként hogyan bánt néhány gondozó az ellátottakkal...

Egyszerűen nem bírtam nézni aztán, ahogy elvégeztem a sulit ott maradtam és borítottam az asztal, azóta a pályára alkalmatlan embereket elküldték, viszont ha a környékemen lévőben ilyen esetek voltak, nem kizárt más Intézményben is előfordul az ilyen...


Annyit tudok javasolni, hogy ha sikerül elhelyezni egy állami, vagy magán Intézménybe ha nem is hetente, de 2hetene látogassátok, és figyeljetek oda rá, ha láttok bármi féle külsérelmi nyomot( amire majd azt mondják neki ment a korlátnak, vagy másik társával dulakodott, )ne hagyjátok annyiban egyből az Intézmény vezetőt keressétek! Ne a telephely vezetőt, ne is a főnővért keressétek, mert ők eltusolják, ha bármi probléma lenne!


Ételt, nasit stb semmi esetre ne hagyjatok ott neki mert nem ő fogja elfogyasztani hanem az ápolók, gondozók fogják elosztani maguk közt! Ha mentek látogatóba akkor csak annyit amennyit ott előtettek elfogyaszt semmi többet!

Hidd el! Könnyebb lesz nektek is és neki is, hogy egy speciális otthonban, szakképzett ápolók mellet élheti az életét, ha valóban kifogtok egy jó otthont, ahol lelkiismeretes szakképzett gondozókat alkalmaznak akkor ott foglalkozni is fognak vele illetve megtesznek mindent a szinten tartásának értekében. :)


Sok sikert, addig is sok erőt, türelmet és kitartást :)

2020. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Most felvételi zárlat van mindenhol, 2 hónapon belül biztos nem veszik fel sehova.
2020. ápr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!