Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet bajom attól, ha gyógysze...

Lehet bajom attól, ha gyógyszertári etil-alkoholt hígítok ivóvízzel, majd azt iszom?

Figyelt kérdés

A gyógyszertárban lehet kapni 70% és 90% etil-alkoholt, nyilván ilyen töménységben erős szövetroncsoló, kis adagja is könnyen túladagoláshoz vezethet. Viszont ha megfelelő m/m%-ra hígítom (25-30%), akkor gyakorlatilag fogyasztható?

Most a térfogati kontrakciótól tekintsünk el, nem titrálni akarok vele.



2020. ápr. 13. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fúj, miért akarsz alkohololdatot inni?

Akkor már vegyél égetet szeszt, az apszint talán árban is megéri.

2020. ápr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
"Most a térfogati kontrakciótól tekintsünk el, nem titrálni akarok vele." Megjegyzésedböl ugy tünik NAGYON!!! ismered a vegyész analitikai eljárásokat. Akkor vegyszerismereteidnek is alaposaknak kell lenni. És még te kérdezed, hogy megihatsz-e 25...30%-os etanolt?
2020. ápr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem menj el egy elvonókúrára.

Elittad az össze pénzed, és így akarsz spórolni?

Az alkoholizmus tönkre tesz téged is, meg a családodat is. Ha van családod

2020. ápr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, szeretnék spórolni, hiszen a legnagyobb adók az alkoholra vannak kivetve. Ukrajnában sokkal olcsóbban lehet pl. vodkához jutni. Azt hallottam, hogy az alkohololdat íze nagyjából a vodkára emlékeztet.

Egy üveg gyógyszertáriból tudnék nagyobb mennyiséget csinálni hígítással, ami tovább kitart.


#2: vegyész szakos vagyok, nem orvos:D gondoltam rákérdezek, de mivel a vodkák is nagyjából 30% körüliek, nem lehet nagy baj

2020. ápr. 13. 11:06
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha az alkoholt már nem az ízéért, csak a hatásáért iszod régen rossz, ne legyél alkoholista, irány az elvonó....
2020. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Úgy sem lehet venni 70% ethanolt egyetlen gyógyszertárban sem. Kizárt hogy találsz.


Denat szeszt tudsz csak, de attól megvakulhatsz, meghalhatsz széthányhatod magadat ha methanol vagy egyéb finomságok vannak benme.

2020. ápr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyébként ja, illene leszoknod...
2020. ápr. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

És mi okból ha szabad kérdezni?

Fertőtlenítés? Szájvíz, fogmosás.

Alkoholizmus? Vegyél egy raklap sört mert gondolom akkor te is tisztában vagy vele, a bolti, fogyasztható alkohol sem víz+alkohol. Hány haláleset volt az elmúlt időszakban Iránban is, meg Magyarországon is régebben hogy ilyen házi módszerekkel alkohol. Szerintem ne csináld.

2020. ápr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb és olcsóbb volna leszokni.
2020. ápr. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!