Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csak nekem kezd már elegem...

Csak nekem kezd már elegem lenni abból a hatásvadászatból, amit páran a koronavírus kapcsán művelnek? Nem, nyilván valóan nem a védekezésre gondolok, hanem amit a média és pár ember művel.

Figyelt kérdés
Leszögezem, nagyon komolyan betartok minden intézkedést, olyannyira, hogy ötödik hete ki se mentem a lakásból. Azonban akár a fb-on, akár itt, a gyakorin, akár a különböző újságcikkek alatt csak a riogatás, a jajveszékelés, a latolgatás megy vaktában, állandóvá vált a mindmeghalunk-életérzés, ha az ember picit is jobban van, már ettől készül ki teljesen idegileg. Hirtelen mindenki nagy szakértővé vált, és általában azokat szedik szét, akik picit is pozitívabbak, akik megjegyzik, hogy azért nem egy ember fel is gyógyult már ebből, és talán nem kellene nyomatni ész nélkül a nagy világvége hangulatot. A gusztustalan koporsós és fuldokló betegeket megosztásokról már nem is beszélve... De persze az r.hadjon meg, akik egy idő után szólni merészel, hogy elég már a pánikkeltésből (egyik ismerősöm megosztását leszedték pusztán azért, mert a gyógyultakról szólt).

2020. ápr. 13. 19:29
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
* nyilvánvalóan
2020. ápr. 13. 19:30
 2/25 anonim ***** válasza:
8%
Üdv az emberek világában! Tudsz mondani a történelem bármely szakaszából, bármely témában, bármilyen közösséget, ami másként viselkedett volna?
2020. ápr. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Jó, nem azt mondom, hogy teljesen meglepetésként ért, előtte is tudtam, hogy hogy viselkednek, de ez azért gusztustalanabb szerintem mindentől, amit korábban tapasztaltam.
2020. ápr. 13. 19:34
 4/25 anonim ***** válasza:
64%

Az a gond, hogy rengetegen magasról leszarják az óvintézkedéseket. Ha mellé ráadásul még azt is hallaná mindenki, hogy ez nem olyan veszélyes, még kevesebben vennék komolyan. Aki pedig komolyan veszi, annak lesz igénye a gyógyulási aránynak is utánanézni.

És igen, ha egyetlen ember is meggondolja a rémhírek miatt, hogy kimenjen-e feleslegesen, már megérte. Szerintem legalábbis.

2020. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%
Jaj nekem is elegem van mar h több mint egy honapja csak a pánik és a negativitas omlik mindenhonnan. Pozitív híreket véletlen se hallunk. Az újságírók gusztustalan hatásvadász cikkeirol nem is beszélve...nevetséges
2020. ápr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Az én ismerőseim közt felelőtlent nem, de pszichésen kikészültet annál többet látni. Van, aki már konkrétan ettől a sz.rtól szuicid. Megint másik kettőnek meg attól lett elege, hogy tömegesen estek nekik pusztán azért, mert csitítani próbálták a hangulatot, egyikük pedig bátorkodott a gyógyultakat is megemlíteni. Aki felelőtlen, az így is felelőtlen marad, nem az a megoldás, hogy tömegesen kergetik bele az embereket az elmebajba.
2020. ápr. 13. 19:39
 7/25 anonim ***** válasza:
29%

Jaj annyira bírom ezt “az ÉN nem láttam” érvet. Tehát akkor nincs is? Én meg láttam. Ennyi. Biztos én kamuzok, hallucináltam csak az ablakon kinézve a bandázó tiniket meg pl a balatoniak, akik panaszkodtak a letódulókra, akik vakációnak tekintik a járványveszélyt.

A mártírkodásból meg nekem van elegem. Semmi sem akadályoz meg benne, hogy ne olvasson valaki híreket, hanem lefoglalja magát munkával, sporttal, főzéssel, takarítással, rajzolással, olvasással, akármivel. Én is csak a hivatalos oldalra nézek rá pár naponta, mert érdekel, milyen ütemű a fertőződés. De ez sem kötelező. Azt meg ugye te sem hiszed, hogy így nem jut el hozzád, ha mondjuk feloldják a korlátozást?:D

2020. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Felnőtt embernek képesnek kell lennie arra, hogy facebookon, újságcikkekben , ráklikkelő hírekben , stb ne olvassa el azokat a híreket, amelyektől idegileg kikészülne.

Nem megy bele vitákba a vírus kapcsán , főleg nem face csoportokban.

2020. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

ezért kell megtanulni kezelni a médiát


nekem nincs tévém, az online csatornákon meg nem kattintok ezekre a szarokra


WHO honlapján fent vannak a valós adatok és tudnivalók, szenzációhajhászás nélkül


amúgy nem csak a COVID-19-ről, hanem az összes többi jelenlegi világjárványról is

2020. ápr. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Hetes, nálad valami nagyon komoly gondok lehetnek, mert egy szóval se azt mondtam, hogy azért, mert az én ismerőseim nem ilyenek, azért nincs is. Igen, képzeld, én is látok a ház előtt bandázó embereket, de azokat nem ismerem, így nem róluk írtam. Akiket tényleg ismerem (családtagok, rokonok, barátok) azok közül egy sem ilyen, ellenben egyre jobban készülnek ki, nem én vagyok az egyetlen, aki hetek óra utcára se ment, van, aki felmondott, és van, aki igen, már szuicid emiatt a sz.r miatt. Az, hogy kamuzós vagy-e szintén nem tudom, hol olvastad ki, mindenesetre beszédes ez a legjobb védekezés a támadás hozzáállásod, mert másodjára már valamiért nem sikerült normális hangvételű választ írnod.
2020. ápr. 13. 20:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!