Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a károsabb? Naponta...

Melyik a károsabb? Naponta 2-3 erősebb kávé, vagy 4-5 méregerős feketetea?

Figyelt kérdés

A teától jobban érzem magam, de a kérdés, hogy tényleg jobb-e?


A cukor egyforma rossz, legyen mondjuk adagonként 2 kockacukor mindkét esetben.


Az egész napos koncentrációhoz, stb-hez melyik a jobb?


Én a teát vettem észre, de érdekel mit mondtok. Úgy hallottam a sok nagyon erős tea terhelheti a májat. Szerinten ez csak a nagyon prémium teáknál eshet meg, amikből naponta 1 csésze mehet max. Ez így volna?


Nálam a Twinnings a favorit, szerintem az középalja minőség (1.000-2.000 / doboz)



2020. ápr. 15. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Két átlagos kávé nem káros. Ha magas a vérnyomásod, vagy gyors a pulzusod, akkor jobb a tea. A kávéban több koffein van. Attól is függ, ki melyiket szereti jobban. Ha napi 3.eősebb kávét veszünk alapul, akkor a 4-5 erősebb tea szinte ugyanaz.
2020. ápr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor egy mennyiség fölött "mindegy"? Köszi!
2020. ápr. 15. 22:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ittam már elég drága, minőségi szálas fekete teát is, nagy adagban, az íze nagyon ízlik, de nekem semmi koffein érzet nincs vele. Bár nekem relatív alacsony a vérnyomásmom, a legdurvább erősségű, kvázi szénfekete kávékat szoktam inni, kettő max egy nap de ugyanúgy ásítozok utána, és a vérnyomásmom is max normális lesz tőle, nem magas.


Ha koffein szempontjából nézed, szerintem a kávé biztos erősebb, főleg ha csak filteres tea, vagy gyengébb minőség.


Egészségre gyakorolt egyéb káros hatásról nem tudok, vagy legalábbis nem abban a mennyiségben, amit én fogyasztok, úgyhogy szerintem se 2-3 durva kávé se 4-5 erős tea nem olyan, ami egy átlagos szervezetet kicsinál.

2020. ápr. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a bő válaszokat!
2020. ápr. 15. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!