Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyógyszer lenyelése nem megy....

Gyógyszer lenyelése nem megy. Valakinek ilyen probléma vagy tapasztalat?

Figyelt kérdés

Van itt olyan, aki nem tud tablettát nyelni? Nekem ilyen problémám van, már kicsi korom óta. Egy egészen kicsit le tudok nyelvi, bár azt sem elsőre. Egy közepeset vagy nagyot viszont nem. Sokszor összetörtem magamnak és úgy nyeltem le vagy megpróbáltam lenyelni, végül persze nem sikerült és így összerágtam.

Olvastam a neten pár cikket, hogy hogy lehet lenyelni, mik a módszerek és miért lehet, hogy nem sikerül.

[link]

Például ez is erről szól.


Lehet a módszerem sem tökéletes de amúgy ha nagyobb gyógyszerről van szó, jobban félek tőle, hogy esetleg megfulladok. Meg amúgy az is idegesít ha úgy kell nyelnem egy gyógyszert, hogy valaki néz közben.


Arra sikerült rájönnöm, hogy a fejemet, a cikkek szerint előre kellene tartani, én meg pont hogy fordítva csinálom. Lehet ezért sem működik de amúgy is, egyszerűen félek a nagy tablettáktól.


Van itt olyan, aki szenvedett ettől?

Én huszonéves vagyok és gyerekkorom óta tart. Persze mikor szirup van, vagy valami kapszula aminek a "töltelékét" ki lehet venni, azzal nincs baj. Meg úgy általában véve nyelési gondjaim nincsenek.


Egyrészt, nehezen viszi a gyógyszert a víz, sokszor a víz megy (vagy tea vagy amit iszok), a gyógyszer meg lebeg meg ott marad egy helybe. Másrészt, nagyon ritkán van olyan érzésem, mintha "szűk" lenne a torkom hozzá. De ez lehet csak képzelgés.


Még azon gondolkodtam, hogy beleteszem joghurtba a tablettát és valahogy úgy lenyelem de azt meg nem tudom hogy lehet kivitelezni mert a joghurt nem olyan mint a víz.


A szüleim régen haragudtak rám emiatt, hogy nem tudom lenyelni. Apámnak most sem tetszik, bár ő meg van hogy 5 tablettát is le tud nyelvi egyszerre meg minden nap szed gyógyszert és hozzá van szokva. Anyám szintén szed minden nap de könnyen le tudja nyelvi.


Szerintetek ezzel érdemes elmenni pszichológushoz mert valami pszichés oka van vagy valami betegségem van vagy csak nem jó a módszer? Kísérletezzek mindenfélével, míg nem sikerül?

Meg, nincs esetleg valami szakember aki kifejezetten ezzel foglalkozik, hogy segít gyógyszert nyelni tanulni?


2020. ápr. 17. 09:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Most vettem észre, hogy valamiért a "nyelni"-ben néha v-t írtam n helyett. Bocsi az elírásokért.
2020. ápr. 17. 09:15
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha valakinek volt ilyen gondja és sikerült megoldani, szívesen olvasnék tapasztalatokat. Jó lenne tudni úgy gyógyszert nyelni, hogy nem kell szenvedni meg trükközni meg csigalassan.
2020. ápr. 17. 09:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Én sem tudok lenyelni gyógyszert, mindig összetöröm.
2020. ápr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én ugyenezzel a problémával küzdök, a nagyobb vitaminok, antibiotikumok kizárva. De pár éve kipróbáltam egy módszert, ami segített. Szénsavas ásványvízzel vettem be egy nagyobb tablettát, és a szénsav miatt nem is éreztem, hogy lemegy a torkomon. Próbáld ki, hátha így könnyebb. Bár az igazán nagy gyógyszerektől most is félek. :))

És ne aggódj, nem vagy egyedül ezzel.

2020. ápr. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a szénsavas tippet! :) Ki fogom próbálni ha legközelebb gyógyszert fogok nyelni.

Rátaláltam közben a Gloup zselére is a neten. Ezt még sosem próbáltam de a szénsavas vizet meg ezt a zselét majd megpróbálom.

Ha valakinek van bármi más tippje, várom :)

2020. ápr. 17. 09:29
 6/7 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdök, pedig így nagyon rossz tapasztalatom nem volt, hogy megakadt voln a torkomon, vagy ilyesmi. Egyszer volt, hogy karcolta a torkom, de nem okozott bennem semmilyen rossz érzést, max kellemetlen volt. Én attól félek, hogy megfulladok tőle.. szóval amit lehet és nagyobb szemű, azt szépen felezem, vagy pl. Algopyrinnél negyedelem és inkább iszok sok vizet. A szénsavas víz, üdítő az tényleg bejön, azzal könnyebb. :-) Sőt, ha pohárból kell innom, akkor nem megy, ha üvegből iszok, valamiért úgy könnyebb. Az ilyen fél ujj nagyságú vitaminokat meg ilyeneket azokat hanyagolom is.. nem megy, de így igazán megoldást nem találtam rá, csak ilyen praktikákat. :-)


26N

2020. ápr. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!