Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szájmaszk használata szemüvege...

Szájmaszk használata szemüvegesként?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a szemüveget muszáj viselnem, erős dioptria van benne, nélküle nem látok. Viszont szájmaszkot is kellene viselni, így a lencse minden kilégzésnél bepárásodik. Van valami ötlet, trükk, hogy ezt elkerüljem?

(Mellesleg sosem értettem, hogy az ázsiaiak hogyan csinálják. Igaz náluk sokaknak kicsit laposabb az arca, orra, de azért annyira nem...)



2020. ápr. 17. 16:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress olyan maszkot, aminek a fölsö szélében merevítés van, azt oda tudod hajtani az orrodra, akkor nincs fölül rés, ahol kimegy a levegö.
2020. ápr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Helyesen kell felvenni a maszkot, a drótot / fémszalagot alaposan rásimítani az orrnyeregre.

Textilmaszkból egyszerűen megfelelő szabású kell.

Nekem nincs ebből problémám, szemüvegesen vígan hordom a maszkot.

2020. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha szelel akkor semmit se ér a maszk.

Nem is értem hogy lehet úgy feltenni...


Ez valami textilmaszk merevítő nélkül?


Most már azt mondom ez a típus több kárt okoz. Ha átfújsz vele dezodorral, és átmegy... plusz még párásít is, akkor még kifelé se véd igazából.

2020. ápr. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, textil maszk. De be fogok szerezni olyat, amiben van merevítő, illetve kicsit átvarrom a mostanit. Köszönöm a tippeket!
2020. ápr. 17. 17:00
 5/9 szamo77db ***** válasza:
37%
Képzeljétek el, maszkot akartam venni és 2200 forintot kértek érte. Ott hagytam a boltot a francba. Azért mindennek van határa!
2020. ápr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Az FFP3 maszkok régen is 2500 Ft-ba kerültek.

Most az FFP2 annyi.


Kizárt hogy egy fos orvosi maszkért ennyit elkérjenek. Azt fel kell jelenteni.


FFP2-ért meg megér ennyit.

2020. ápr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

Egyetértek.

Fel kell jelenteni, mert pofátlan nyerészkedő.

2020. ápr. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem merevítős (sebészmaszk) van. eldobhatós. szokott még segíteni, ha kissé lejjebb engeded csúszni az orrodon a szemüveged. dolgoztam is maszkban(nem a covid miatt), és így hordtam. ha rátolom a fejemre a keretet, akkor egyből bepárásodok.
2020. ápr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Pár öltéssel be tudsz varrni a textil maszkba is vékony alumínium drótot amit az arcodra tudsz formálni és nem fog párásodni a szemüveged!
2020. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!