Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a teendő annak érdekében,...

Mi a teendő annak érdekében, hogy az ember dobhártyája ne szakadjon be, amikor repülőgépen utazik? Régebben már beszakadt.

Figyelt kérdés

Biztos egyéni érzékenységen is múlik.


Mit kell tenni legközelebbi repüléskor?



2020. máj. 1. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Rágóz, szopogas cukrot le, és fel száláskor
2020. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Repulon szakadt be? De nem gyerekkorban? Gyerekek fel-es leszallaskor mindig sirnak, en meg nem is erzem. Eskuszom, alagutban expresszvonattal rosszabb.
2020. máj. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyan 14 éves voltam. Iszonyat brutálisan fájdalmas volt. Szerintem az egész repülőgépen, az összes utas közül csak nekem volt ilyen. Ahogy láttam... De én nem sírtam, hanem eltitkoltam. Akkor érkeztünk Londonba - nem akartam orvossal kezdeni... Úgy gondoltam, hogy ha pár nap alatt nem múlik el, akkor szólok.

30 nap múlva, a hazaúton megint beszakadt.

Nem tudom, hogy másnak mennyire fájdalmas, nekem NAGYON az volt.

2020. máj. 2. 07:12
 4/5 A kérdező kommentje:

Valószínűleg nekem azért volt sokkal rosszabb, mert gyerekkoromban amúgy is sokszor volt fülprobléma. Az előbb kérdeztem meg anyumat, hogy volt-e pl. középfülgyulladásom és igen.

Lehet, hogy volt valami lappangó dolog a repüléskor, ami a hétköznapokban tünetmentes volt, de a nyomásfokozódás és -változás miatt előjött.


Azóta találtam néhány cikket - hátha mást is érdekelnek a preventív lehetőségek:

[link]


[link]


[link]


Van pl. poharas módszer és speciális füldugó, plusz egyebek.

Akinek ennyire fájt a füle, mint nekem akkor, biztosan nem szeretne még egyszer olyat átélni.

2020. máj. 2. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szakadt be csak fajt a legnyomastol vszinu.
2021. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!