Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha 3 ujjam zsibbad el aztán...

Ha 3 ujjam zsibbad el aztán az alkarom végül a felkarom az egyik oldalt, közben ezen az oldalon a szám is, de elmúlik 5 perc alatt, akkor kell orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Most fordult elő először. Ha nem egyszerre zsibbad el a felkarom és az alkarom, akkor lehet mini stroke?
2020. máj. 3. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Melyik oldaladat érinti a dolog? Mit érzel közben ? Ért mostanában baleset? Nem csak simán elzsibbadt a kezed a rossz tartásról?
2020. máj. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
Ilyen volt nekem is kiskoromban, 3-4x tért vissza. Először az ujjaim, és aztán a zsibbadás "felmászik" a karomon át az arcomba, és ott a nyelvemnél ér véget. Én nem voltam vele dokinál, nem tudom, tud-e magyarázatot adni rá.
2020. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a felmászás nálam is így volt, ujjaktól felkarig, de közben párhuzamosan zsibbadt a szám jobb oldala.
2020. máj. 3. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:

Azert azt irhatnad, hogy mennyi idos vagy, tulsulyos-e, tudsz-e rizikorol.

Nyakcsigolyak, gerinc is tudnak furcsa dolgokat okozni, de a laikus azert stroke-tol tartana elso korben.

2020. máj. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kor? Egyéb betegség? Dohányzás? Fogamzásgátló szedés?


Egyébként a három ujj zsibbadás tipikusan, perifériás idegrendszeri tünet, nem stroke-ra jellemző.

2020. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!