Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szorongast miert irjak ra...

A szorongast miert irjak ra nehany gyogyszerre, mint mellekhatas?

Figyelt kérdés
Most akkor psziches es az egyen maganak generalja ki a folosleges aggodast vagy sem? Mitol alakul ki ugy, mint mellekhatas?

2020. máj. 7. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Itt annyira nem erted az egeszet, hogy remenytelen lenne magyarazni. A gyogyszer valtja ki az agyban a szorongast, nem a tajekoztato elolvasasa.
2020. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam.

De peldaul egy fajdalomcsillapito hogyan csinal ilyet? Es ha kivaltja, akkor mit lehet tenni, hogy elmuljon?

2020. máj. 7. 11:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Mert ha elolvasod hogy szorongás is lehet a mellékhatás akkor szorongatni fogsz, nehogy szorongjál.
2020. máj. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A mellékhatás nem azt jelenti, hogy mindenkinél mindenképpen jelentkezik, azoknál jelentkezhet, akik valamely összetevőre érzékenyek, vagy hajlamosak ilyen problémákra, esetleg olyan egészségügyi gondjuk van. Nem véletlenül nem szedhetnek bizonyos gyógyszereket például cukorbetegek, mert az összetevők között mondjuk van olyan, ami megemeli a vércukor szintet, például, ez talán szemléletesebb példa.
2020. máj. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Es ezt ugy kell elkepzelni mondjuk, hogy en szorongosabb tipus vagyok, beveszek egy ilyen gyogyszert, ami okozhat ilyen mellekhatast. Valami furcsa tunetet tapasztalok magamon, peldaul megszedulok, es mivel szorongo tipus vagyok ezert ram is tor a szorongas, hogy "uristen, mi tortenik velem"? Ezaltal alakul ki maga a szorongas erzese? Aki meg nem hajlamos ra, az vagy eszre se veszi a tuneteket vagy nem foglalkozik vele? Ezaltal nem uralkodik el rajta a szorongas, csak mondjuk kicsit feszultebbnek erzi magat, de nem tulajdonit neki nagy jelentoseget?
2020. máj. 7. 11:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Atgondolva es leroviditve, maga az erzelmi es kognitiv reakcio egyuttesen hozza letre a szorongast, a gyogyszer altal kivaltott mellekhatasokra?
2020. máj. 7. 11:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Például egy pánikbeteg embernél okozhat szorongást.
2020. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Arra vagyok leginkabb kivancsi, hogy ez csak kemia, vagy az egyen tulgondolasa is kozrejatszik-e benne. Tehat, hogy iranyithato-e vagy sem.


Eleg durvan szorongo tipus vagyok es probalom megerteni a mechanikajat a dolognak es vannak ilyen kerdesek bennem, amik miatt nem all ossze teljesen a kep.

2020. máj. 7. 11:37
 9/10 anonim ***** válasza:
Erre egy pszichológus jobb választ tudna adni, keress fel egyet online.
2020. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kémia.
2020. máj. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!