Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem értem, nem lehetne sok...

Nem értem, nem lehetne sok milliárd forintot megtakarítani az alábbi módon?

Figyelt kérdés
A koronavírus fertőzöttek nagy részét egy mellkasröntgen kimutatja, ha jól tudom. A mellkasröntgen pedig amúgy is kötelező bizonyos időközönként. Tehát szinte plusz költség nélkül az egész országot lehetne mérni. Nem 100%-os pontosságú lenne, de mondjuk 60%. Ráadásul olcsó és van rá szakképzett munkaerő. Mármost akármijen fázisban is van a járvány, ha a fertőzöttek 60%-át sikerül így elkapni és karanténba tenni 2 hétre, akkor szinte ingyen lefeleztük a járványt, amivel megspórolható az annyira szigorú karantén, amivel leállt az egész ország, és havonta sok ezer milliárd a kiesés. Ezt ezzel a pofonegyszerű dologgal meg lehetne spórolni, nem?

2020. máj. 9. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Jelen esetben a 60% egyenlő a nullával.

Amit írtál az nem spórolás, hanem pénz kidobás lenne (utána úgyis kell a teszt, hogy tényleg koronáról van-e szó, vagy valami más), ezenkívül időpocsékolás, "Ráadásul olcsó és van rá szakképzett munkaerő" ezt meg fogalmam sincs hogy honnan szedted. A technikai háttérről nem beszélve.

2020. máj. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ööö, teljesen értelmetlen, amit írsz


nem pénzkidobás, mert nem kell pluszban költeni rá


és nem kell semmi teszt, ez a lényege, nem várjuk el se azt hogy mindenkit kiszűrjön, aki koronás, se azt hogy ne szűrjön ki mást


ha a koronások 50%-át de akár csak 40%-át ha kiszűri az hatalmas eredmény, mert a járványt felére csökkenti, ha a kiszűrtek 2 hétig karanténba maradnak


ha influenzást és egyéb okból tüdőgyulladásost kiszűr a maradék 50%-ban az nem baj, nekik sem árt meg, ha otthon maradnak, sőt!!!


a szakképzést pedig egy PCR teszthez viszonyítva mondtam, hogy ehhez nem kell olyan speciális labor, meg kapacitáshiány sincs


remélem érthető voltam, és az szól hozzá, aki éri is, és ért is hozzá, attól viszont kérném is, hogy szóljon hozzá

2020. máj. 10. 01:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Találtam egy tanulmányt:

A COVID-19 pneumonia mellkas röntgenen látott kiterjedése CT-vizsgálathoz viszonyítva

[link]

2020. máj. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem alapvetően tesztelni kéne. Mindenkit, nagyon rövid idősávon belül! A pozitívak mennek karanténba a velük együttélőkkel közösen, a negatívak mozoghatnak. Így kellett volna kezdeni, már helyreállt volna az élet. :)
2020. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Laylah ***** válasza:
Kötelező mellkasröntgen? Mióta? 30 vagyok, de még egyszer sem voltam.
2020. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!