Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szeretnénk épitkezni de...

Szeretnénk épitkezni de szántóföld mellett van a telek.Mennyire káros hang vegyszer stb szántó(kukoricás) mellett lakni?

Figyelt kérdés
Szántóföld mellett lakni mennyire káros az egeszségre (permet, trágya,stb, kukoricás)

#Szántóföld mellett lakni egeszséges e?
2020. máj. 15. 05:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem károsabb,mint egy forgalmas út mellett. Inkább tartanék a zajtól ott is, (szántás,aratás), ill.ott sok állat lesz.. mármint engem nem zavar de valakit igen. Madarak, pockok,patkány, rókák,.etc.

Annyi,hogy ott időszakos,míg pl.városban,út mellett folyton zaj van. Itt télen csend lesz.

2020. máj. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Én tanyán lakom a saját földem mellett már 32 éve, és még élek. Azt az évi 6-8 nap mezőgazdasági munkát kibírod. Ha meg dolgozol, többnyire nem is leszel otthon, amikor csinálnak valamit a földön.
2020. máj. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És a permet, trágya, mennyire káros az egeszségre, merthát csaladdal költöznénk oda!

Pl egy kukorica föld, mert az van ott éppen milyen munkálatok vannak vele, mennyire vegyszeres stb...

2020. máj. 15. 09:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Trágya nem káros, max büdös, de ha beszántják, akkor már a szagát se lehet érezni. Amúgy többnyire műtrágyáznak, annak meg szaga sincs. Évente egyszer gyomirtózzák, annak is csak a szagát érzed, ha feléd fújja a szél, de káros mennyiség biztos nem jut be az udvarodba. Szerintem nincs miért aggódni.
2020. máj. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

Annyit még hogy a szántóföld meletti területet fel kell tölteni , töltés és döngölés után memnyire lesz stabil az épület, süllyed e nagyon vagy kimossa a földet alola, tehat mennyire lesz stabil a szántóföld mellé épitkezni a (egy volt szántóföldre)?

2020. máj. 15. 12:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyüzemű gazdálkodás folyik ott akkor be lehet vállalni.

Egyre több helyen permeteznek repülőről is . De a szél is beviheti a kertedbe.Nagy üzemi mezőgazdaságban erős permet szereket használnak.Nem a szántó földben látom a gondot.Már a talaj nem lehet akadája 1 épitkezésnek.

2020. máj. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!