Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ilyen kevés a kedves orvos?

Miért ilyen kevés a kedves orvos?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom el vannak fáradva stb., de azért egy betegnek hihetetlen sokat jelenthet egy mosoly az orvostól. Én pont nem a sértődékeny fajta vagyok velem lehet akármilyen, viszont néha elcsodálkozok hogy egy 2 évessel milyen gorombák tudnak lenni:/ semmi rossz indulat nincs bennem csak érdekel

2020. máj. 15. 17:38
1 2
 1/11 manly ***** válasza:
51%
Mert a legtöbb már kiégett, nincs empátia. A másik ok pedig a nagyképűség.
2020. máj. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Mert kevés az orvosi kommunikációval kapcsolatos egyetemi tantárgy. A Pilling-fele Orvosi kommunikációról szóló könyvet mindegyiküknek kötelezővé tenném.
2020. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%
Az orvosegyetemi oktatásban sokszor elhangzik erre utalás, ami aztán megszilárdul a hallgatókban: "az orvos élet és halál ura". több évtizeden át részt vettem orvosi továbbképzésekben, amikor természetszerűleg magánbeszélgetésekre is sor került,onnan szereztem erről tudomást.
2020. máj. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Nehezen tudom elhinni, hogy egy két évessel gorombák legyenek. Ha előfordul is, egy a százból az, aki ilyen.

Amúgy ha felnőttre nem mosolyognak, lehet, hogy csak a munkájukra koncentrálnak, a leletekre, belemerülnek a gondolataikba, és nem a szerelmükről ábrándoznak, még mielőtt félreértenéd, hanem azokba a gondolataikba, hogy milyen gyógyszert írjanak fel, mi legyen a következő vizsgálat, ilyesmi.

Engem nem érdekel, ha egy orvos sosem mosolyog, vagy sosem kedves, értse a dolgát, gyógyítson meg, ez a lényeg.

2020. máj. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 manly ***** válasza:
58%
A szakmai vonatkozásokon kívül fontosnak tartom a beteghez való viszonyulást is. Tehát ne csak a betegséget nézze hanem a beteg embert egészben-és az együttműködéshez az is kell, hogy kialakuljon a betegben bizalom.
2020. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%
Négyes azért az nem mellékes szerintem, hogy kedves-e az orvos. Nem, nem arról beszélek, hogy mézes-mázos legyen és állandóan mosolyogjon, hanem arról, hogy korrektül, emberszámba vegyen, válaszoljon a kérdéseimre, és ne tudjon le két percben! Szerintem ebben semmi rendkívüli kérés nincs. Láttam már emberileg és szakmailag is pocsék orvost, de olyat is, aki olyan volt, mint egy valódi földre szállt angyal, akinek már a jelenlétében gyógyultál. Kifejezetten goromba orvost kevesebbet láttam (de aki az volt, az kegyetlenül), de olyat se gyakran, aki azért nem volt kedves, mert annyira a gondolataiba lett volna merülve a pácienssel kapcsolatban... Jó ideje szinte csak magánba járok, ég és föld a kettő. SZTK-ban letudnak területtől függetlenül két percben röhögve, nekem pedig ez nem kell. Persze van rossz magánorvos és rendes SZTK-s, de arányaiban azért nem ezt tapasztaltam.
2020. máj. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak mondom, KÖSZÖNÖM;). Pontosan így értettem ahogyan leírtad.
2020. máj. 15. 19:33
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Igazán semmiség! :) Egyébként aki igazán gyógyítani akar, az kedves. Nyilván vannak közvetlenebb és zárkózottabbak orvosok közt is, de a bizalomnak alapnak kell lennie a gyógyító kapcsolatban. Mogorva orvosban nem tudnék bízni, és szerintem ebben a többség egyetért. Van a betegnek épp elég baja, minek vele mogorván viselkedni?
2020. máj. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Több konmunikációt kéne tanulnunk. Meg tényleg nagy a leterheltség sokszor. Én úgy érzem az esetek 90 százalékában türelmes és kedves vagyok. Viszont volt, hogy ügyeletben 2 órát aludtam, osztályon leviziteltem 20 beteget reggel, utána meg mivel beteg lett egy kolléga és alig vagyunk, le kellett mennem helyette ambulálni, de még elugrottam kávéért meg kifliért, negyed 10 körül értem le az ambulanciára. Egy frusztrált nő már ott beszólt, hogy örül, hogy nekem semmi dolgom és van időm kávézgatni míg ők itt várják, hogy méltóztassak idefáradni. Na pl. itt eldurrant az agyam és kiosztottam. Sajna bunkó voltam aznap a rendelésen, pedig mások nem tehettek erről. Később elkezdtem Bálint-csoportba járni és az sokat segített az ilyen esetek feldolgozásában. De tény, hogy van 1-2 kollégám, akihez én se szívesen szólok, olyan bunkó... 🤷‍♀️
2020. máj. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es: persze neked sem kell mindent elturnod, neked is van emberi meltosagod. Amíg nem megalázó módon osztod ki a pácienst, addig szerintem nincs baj. Elvégre te is ember vagy. :)
2020. máj. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!